به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری اظهار داشت:  این اداره کل به دنبال سیاست های پیشران و  محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم کرده است.

وی افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم سازی و بهینه سازی واحدهای مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش و طیب خاطر در آن سکونت داشته باشند.

140 میلیون تومان تسهیلات ویژه محدوده اطراف حرم مطهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساکنین پیرامون حرف مطهر حضرت معصومه(س) می توانند از تسهیلات 140 میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره مند گردند.

وی در خصوص جزییات آن اظهار داشت: این دسته از ساکنین شهر قم می بایست با مراجعه به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار 75 متری عماریاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع نمایند و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خود را اعلام کنند.

صبوری ادامه داد: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم های مطهر ارسال و پس از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می شود.

وی با اشاره به این که مبلغ این تسهیلات 140 میلیون تومان است توضیح داد:  این تسهیلات در مجموع با سود 12.6 درصد و بازپرداخت 7 ساله( 84 ماهه) و تنفس 3 ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل 15 درصد واحد مذکور پرداخت می شود.

وی  با بیان این که شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است تصریح کرد: 50 درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.

120 میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر گفت: از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران 120 میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحد های مسکونی در بافت های فرسوده شهر قم پرداخت می شود.

صبوری افزود: این تسهیلات با سود مشارکت 9 درصد و تنفس یک تا دو سال بر اساس تعداد واحد خواهد بود.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته با بانک مسکن توضیح داد: 80 میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز از سوی بانک مسکن  (در قالب اوراق ) به این دسته از متقاضیان پرداخت می شود.

به گفته مدیرکل راه وشهرسازی استان قم متقاضیان دریافت این تسهیلات  می بایست به نشانی اینترنتی  www.facility.udrc.ir مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت کنند.

صبوری با بیان این که در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، اظهار داشت: در مرحله اول 400 واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می توانند از این تسهیلات بهره مند گردند.

60 میلیون تومان وام ودیعه اسکان

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحدها توضیح داد: 60 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در قالب وام ودیعه اسکان ( با سود 4% و اقساط 3 ساله )از سوی صندوق کارآفرینی پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خود را در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خود را تا حداقل 20 درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

صبوری گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به متقاضی پرداخت می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات هیچ نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیندها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.