به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۳۰ خانوار تحت حمایت این نهاد در استان قم از سادات هستند گفت: ۱۰۰ خانوار با اولویت دارای سالمند و بیمار توسط مددکاران، شناسایی و در دهه امامت و ولایت و هفته غدیر امسال از منازل آنها بازدید شد.

وی با بیان اینکه در این طرح که مفتاح الجنه سادات، نام دارد، مدیرکل، قائم‌ مقام، معاونین استان و روسای ادارات ستادی و مناطق تابعه حضور داشتند افزود: علاوه بر اهدای کارت هدیه به خانواده‌های سادات، یک سبد معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارانی، رب گوجه فرنگی و حبوبات به آنها تقدیم شد.

نعیمی ادامه داد: با حضور مدیران ارشد استان در خانه‌های سادات نیازمند، مشکلات اصلی آنها از جمله معیشت، مسکن، درمان، اشتغال و ازدواج فرزندان بررسی شد که در حال پیگیری برای رفع آنها هستیم.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان قم از اهدای بسته فرهنگی توسط حوزه فرهنگی این نهاد به مددجویان سادات خبر داد و تصریح کرد: این بسته فرهنگی اهدایی شامل سجاده، تابلو مزین به نام مبارک امیرمومنان و کتاب با موضوع غدیر بوده است.