به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی فرشاد مومنی مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل HSE این شرکت با اشاره به اینکه طی هفته گذشته ، 56 روستا به دلیل مشکلات کمبود آب و 12 روستا به دلیل مشکلات کیفی آب ، با تانکرهای سیار ، آبرسانی شده اند ، اظهار داشت : تعداد سرویس های آبرسانی سیار در هفته پایانی مرداد ماه نسبت به هفته ماقبل آن ،به مقدار  119 سرویس افزایش داشته است  و تعداد 19 روستا  به جمع روستاهای دارای کمبود آب افزوده شده است.

وی تعطیلات هفته گذشته و افزایش جمعیت غیر دائم روستاها را یکی از دلایل کمبود آب در روستاهای یاد شده عنوان نمود و افزود: هنگام تعطیلات و روزهای پایانی هر هفته ، جمعیت روستاها بعضا تا 3 یا 4 برابر افزایش می یابد که باعث افزایش مصرف آب در این روستاها می گردد.

وی صرفه جویی در مصرف و استفاده درست از آب را راهی مناسب برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب عنوان نمود.

 گفتنی است به دلیل کاهش چشمگیر نزولات جوی در سال آبی جاری طی پیش بینی های صورت گرفته در ابتدای سال جاری ،  125 روستا در معرض تنش آبی قرارداشته اند که از این تعداد  هم اکنون به 68 روستا به دلیل مشکلات کمی و کیفی به صورت سیار آب رسانی می شود.

به دنبال تشکیل ستاد پایش تنش آبی در شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از ابتدای سال جاری ، با برگزاری مستمر جلسات ستاد ، وضعیت روستاهای دارای تنش آبی بررسی و  راهکارهای مناسبت اتخاذ می گردد.