به گزارش اکونا پرس،

حجت الاسلام اسماعیل امیرزاده در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که در حال حاضر 115 گروه جهادی تحت اشراف بسیج طلاب قم به ثبت رسیده است، اظهار داشت: در دهه نخست ماه محرم امسال، گروه های جهادی طلاب قم، فعالیت های متنوع فرهنگی، تبلیغی، عمرانی، اجتماعی، خدمت رسانی و از جمله بحث مقابله با کرونا را در دستور کار خود قرار داده بودند.

وی افزود: در راستای مقابله با کرونا، در همین ایام 308 طلبه اعم از خواهران و برادران در 4 بیمارستان قم حضور یافته و به صورت شیفتی به کادر درمان کمک می کردند که البته این فعالیت همچنان در فاز جدید خود ادامه دارد.

وی همچنین گفت: از دیگر فعالیت های شاخص گروه های جهادی در دهه اول ماه محرم می توان به اعزام حدود یکصد نفر به بوستان ها و اماکن عمومی استان قم جهت فعالیت های تبلیغی، همچنین اعزام 165 طلبه خواهر و برادر به روضه های خانگی و نیز 34 مورد سرکشی از خانواده های درگیر با بحث کرونا که از اقشار ضعیف جامعه بوده اند، اشاره کرد.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم بیان داشت: در راستای تداوم نهضت کمک مؤمنانه ، 115 بسته معیشتی میان خانواده های محروم در همین ایام به همت گروه های جهادی این سازمان توزیع شد و علاوه بر این ها با ذبح 24 رأس گوسفند، گوشت آن ها میان خانواده های کم بضاعت به خصوص در مناطق حاشیه ای شهر قم توزیع گردید.

وی افزود: همچنین به همت گروه های جهادی و با مشارکت خیرین و مردم، 36 هزار وعده غذای گرم در دهه اول محرم امسال طبخ و میان خانواده های محروم و کم بضاعت قم و برخی استان ها توزیع شد.