به گزارش اکونا پرس،

استاندار مرکزی درمراسم افتتاح این طرح ها با اشاره به اینکه استان مرکزی از استان‌های کشاورزی و صنعتی است و برق در توسعه این بخش‌ها نقش مهمی دارد، افزود: صنعت برق در صنایع مادر و تولیدی استان نیز نقش بسزایی ایفا می‌کند.

سید علی آقا زاده افزود: کارکنان  پرتلاش صنعت برق با فعالیت شبانه روزی در تامین برق پایدار از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه صنعت برق به عنوان حساس ترین صنعت در استان مرکزی که استانی صنعتی و کشاورزی  است،افزود:امسال باتوجه به ناترازی تولید و مصرف برق سال سختی برای صنعت توزیع برق بود. 

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این آیین افتتاحیه از بهره برداری ۹۲پروژه روستایی برق در استان با اعتباری بالغ بر  ۲۳۴میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبرداد.

محمد الله داد هدف از افتتاح این طرح را افزایش رضایت مندی مشترکان، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود تأمین برق پایدار و مطمئن و بهره وری اقتصادی عنوان کرد. 

 وی اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی ، طرح جهادی اصلاح شبکه روشنایی معابر در نقاط مختلف استان را از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت برشمرد.

اله داد، برق رسانی به روستای قشلاق نظر لو، احداث فیدر جدید در پست  63 کیلوولت و نصب و تقویت ترانسفورماتور های هوایی را از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت عنوان کرد.