به گزارش اکونا پرس،

مهندس  حمید رضا  پیرپیران افزود :ایجاد ظرفیت برای انشعابات جدید در شهرها و روستاهای شهرستان های کوهپایه ،هرند ،ورزنه و جرقویه،تبدیل شبکه های هوایی به زمینی ،کاهش تلفات برق و در نهایت کاهش خاموشی ها در هفته دولت اجرایی و عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد :در حال حاضر 586نقطه شبکه به تجهیزات اتوماسیون ونزدیک به 30 هزار انشعاب نیز به کنتورهای فهام مجهز شد که تمام رفتارهای فنی شبکه را پایش و مدیریت می کنند د

وی افزود :فرایند تنظیم بار ،متعادل سازی بار شبکه های شرکت براساس نرم افزارهای منطبق با GISتا حدود 90 درصد به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می شود و تنها 10 درصد به عملیات میدانی متکی است.

مهندس پیرپیران با اشاره به احداث 178 کیلومتر شبکه جدید و نصب و تجهیز255 دستگاه پست هوایی و زمینی تاکید کرد:ظرفیت  سازی برای انشعابات برق برای سال آینده و پایداری شبکه  در پیک تابستان از اهداف پروژه های یاد شده است .

وی به مهمترین پروژه های عملیاتی شده در هفته دولت اشاره کرد و گفت: 18 کیلومتر بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوایی ( تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار)- خیابانهای جهاد -کاشانی شمالی-شمس آبادی- سروش- صمدیه  که کاهش خاموشی ها و رفع حریم و ایجاد تعادل بار را میسر نموده است ،5 کیلومتر اصلاح و بهسازی ساختار شبکه درخیابان آپادانا دوم کوچه باغ توت(فاز 1 و  2)، 3 کیلومتر احداث روشنایی بلوار ، 5 کیلومتر احداث شبکه روشنایی معابر با پایه فلزی جنب کارخانه قند تقاطع غیر همسطح شهید سردار سلیمانی نمونه ای از پروژه های صورت گرفته است و در کل نزدیک به 200 کیلومتر احداث شبکه روشنایی ،تجهیز پست وترانس ،بهینه سازی شبکه های فرسوده ،کابل کشی فشار متوسط و ضعیف زمینی و هوایی ،رفع حریم شبکه و.....در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد.

وی ابراز داشت :کاهش خاموشی های ناشی از خطاهای گذرا و دائم در شبکه های توزیع ،کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست از مزایای کابل های خود نگهدار است به عبارتی توجه به گسترش کیفیت های زیست محیطی و توسعه مدیریت سبزو کاهش خطرات ناشی از چالش های حریم خطوط به با استفاده از کابل های خود نگهدار ارتقا می یابد.

وی به افزایش تعداد مشترکین اشاره کرد و گفت: تعداد 22357 مشترک خانگی ،1197 مشترک عمومی ،271 مشترک کشاورزی،47 مشترک صنعتی و 7575 مشترک سایرمصارف ازهفته دولت سال گذشته تا کنون اضافه شده است وبه عبارتی 31447 جذب انشعاب در مدت یک سال صورت گرفته است و تا کنون نزدیک به 95 درصد از خدمات به مشترکین به صورت غیرحضوری ارائه شده است.

این مقام مسئول گفت : روشنایی معابراز دیگر شاخصه های توسعه صنعت برق است و در این راستا شرکت توزیع برق اصفهان به منظور تامین مناسب و مطلوب روشنایی معابر 4398 دستگاه چراغ پربازده کم مصرف و 1589 پایه و نزدیک به 70 کیلومتر شبکه را احداث نمود.

وی در ادامه گفت :این روشنایی از دیدگاههای مختلف مهندسی ،اقتصادی و معماری مورد توجه قرار گرفته و کاهش جرم و ناهنجاری های اجتماعی از دیگر مزایای آن می باشد که موجب می شود عابرین با آسودگی خاطر بیشتر در شب تردد کنند .

وی ابراز داشت :در راستای هوشمند سازی شبکه های توزیع برق ،رضایتمندی مردم و تسهیل در ارائه خدمات بهتر به مشترکین از فن آوری های روز دنیا مانند تجهیزات اتوماسیون شبکه ؛خط گرم ،سیستم قرائت از راه دور و طرح فهام استفاده شده است .