به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس "مهدی آهنین‌پنجه" با گرامیداشت هفته دولت گفت: همزمان با این هفته طرح‌های شرکت برق قم در زمینه تأمین برق، بهینه‌سازی، توسعه و احداث شبکه برق شهری و روستایی با اعتباری بالغ‌ بر ۲۲۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی تامین و توسعه و نگهداری در بخش روستایی را مورد توجه قرار داد و گفت: در بخش توسعه برق روستایی در ۴۰ روستا از جمله  روستاهای عنایت بیک،سلفچگان،لنگرود،میم،خورآباد ،جعفر آباد ،طغرود و قاهان و کاسوا و .... با صرف اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال در راستای نوسازی و بهینه سازی شبکه اقدام شده است.

   مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم رینگ شبکه ۲۰ کیلوولت در محدوده بلوار بوعلی ،تبدیل سیم به کابل در خیابان شهدای ناجا ،نواب ،حاجی زاده و آزادگان ، تعدیل بار شبکه و رفع ضعف ولتاژ در محدوده خیابان دکتر حسابی، خیابان چراغپور،بلوار شهید عابدی را از دیگر طرح‌هایی ذکر کرد که در هفته دولت امسال به بهره‌برداری  می رسید.

 مهندس آهنین پنجه در ادامه از بهره برداری طرح های بهینه سازی شبکه روشنایی در محدوده بلوار فردوسی ،تامین برق در کوچه های ۱۲ و ۱۴ خیابان عمار یاسر  ،تامین برق در ۳۰ متری هنرستان  و کوی ۱۷ چهارمردان ، ،رینگ شبکه در خیابان معلم ،تامین برق در کوی یک خیابان ظهور در جمکران را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت برشمرد.

وی همچنین با اشاره به برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان قم به منظور تبدیل سیم به کابل خودنگهدار به منظور جلوگیری از سرقت و خسارت به مشترکان گفت: در همین راستا عملیات تبدیل سیم به کابل خودنگهدار در سطح مناطق مختلف شهری و روستایی با جدیت در حال اجرا می باشد.