به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حمید عبدالکریمی در گفت‌وگویی با اشاره به خدمات حرم مطهر بانوی کرامت به زائران در دهه اول محرم اظهار کرد: اداره خدمات زائر در ۵ واحد به زائران حرم مطهر بانوی کرامت خدمت رسانی می‌کند که شامل خدمات سالمندان، امانتداری، کفشداری، رفاه زائر و اشخاص گمشده می‌شود و در ایام دهه اول محرم روند خدمت‌رسانی به زائران به شیوه مطلوب انجام شده است.

وی با بیان اینکه در واحد خدمات سالمندان در ایام دهه اول محرم ماشین‌های برقی زائربر همیشه در دسترس زائران بوده است، افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورا در هر کدام از مسیرهای چهارراه بازار تا میدان آستانه و چهارراه قرآن و عترت تا درب ۱۷، ۲ ماشین زائربر و در مسیر بین درب‌های دو و چهار هم یک ماشین زائر بر از ساعت ۷ تا ۲۳ مشغول خدمت‌رسانی به زائران بوده‌اند.

سرپرست اداره خدمات زائر حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه واحد خدمات ویلچر هم در ورودی تمام درب‌های حرم مطهر به صورت شبانه روزی در ایام دهه اول محرم فعال بوده است، گفت: از یک روز قبل تا یک روز بعد از عاشورا خادمان ویلچرران به صورت فوق العاده در حرم مطهر حضور داشتند و در هر کشیک ۴ ساعته ۵۰ نفر ویلچر ران بسیج شدند و روزانه ۲۰۰ ویلچر به زائران تحویل شده است.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی واحد امانت‌داری در ایام دهه اول محرم گفت: همه امانتداری‌های حرم مطهر در تمام ورودی‌های حرم مشغول خدمت رسانی به زئران بودند و این واحد خدمات دیگری مانند شارژ موبایل در صحن امام رضا علیه السلام و شبستان امام خمینی (ره) و نگهداری اشیاء قیمتی و اشیاء پیدا شده را به زائران ارائه کردند.

عبدالکریمی همچنین به فعالیت واحد کفشداری خدمات زائر در ایام دهه اول محرم اشاره کرد و افزود: این واحد تا روز هشتم محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خدمات کفشداری را به زائران ارائه می داد اما در روزهای تاسوعا و عاشورا از تحویل گرفتن کفش زائران خودداری کرده و به جای آن کمک به خادمان سلامت در راستای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، توزیع ماسک و نایلون را دنبال کرده است.

وی ادامه داد: در واحد رفاه زائر نیز در ایام محرم دو ایستگاه صلواتی در صحن فاطمی و جوادالائمه علیه السلام برپا شد که بانیانی که درخواست توزیع غذا در حرم مطهر را داشتند در قالب این دو ایستگاه مورد استفاده قرار گرفتند و در مجموع در روزهای نهم و دهم محرم ۲۲ هزار میان‌وعده و ۱۲ هزار غذای گرم در میان زائران توزیع شده است و به خاطر جلوگیری از تجمع زائران نتوانستیم به همه بانیان جواب مثبت دهیم.

سرپرست اداره خدمات زائر حرم مطهر بانوی کرامت گفت: واحد دیگر این اداره اشخاص گمشده است که به صورت ۲۴ ساعته در صحن امام رضا علیه السلام و شبستان امام خمینی(ره) به زائران ارائه خدمت داشته است.