به گزارش اکونا پرس،

مهندس محمد علی اکبری مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اصفهان، در گفت و گو با برنامه رادیویی ( ب مثل برق مثل زندگی ) که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با اشاره به چشم اندازهای شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: با توجه به خدماتی  بودن شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان هیچ وقت فعالیتهای همکاران در این شرکت متوقف نخواهد شد. 

وی همچنین تصریح کرد: ما در یکسال منتهی به هفته دولت یعنی شهریور سال 1399 تا شهریور سال 1400 بیش از یک هزار و 550 میلیارد ریال توسعه شبکه در هفت سر فصل داشتیم که هرکدام بستگی به نیاز توسعه برای سالهای آتی ارقام متفاوتی را در برداشته است. 

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در ادامه افزود: از این مقدار یعنی یک هزار و 550 میلیارد ریال  نزدیک به 744 میلیارد ریال آماده بهره برداری و استفاده و خدمت رسانی مردم در هفته دولت سال جاری است. 

وی با اشاره به تفکیک شهرستان اصفهان به پنج شهرستان متذکر شد: با توجه به تقسیمات اخیر استانی در اصفهان تعداد 209 طرح به گستردگی 5 شهرستان توسط شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان انجام شده است که در هفته دولت افتتاح می شود. 

افتتاح طرحهای هفته دولت در 4 محور اصلی

علی اکبری با بیان این مطلب که این فعالیت ها در 4 محور اصلی انجام شده است، عنوان کرد: فعالیت های اخیر که در 5 شهرستان خلاصه می شود در 4 محور اصلی در حال افتتاح یا به بهره برداری رسیده است. 

وی گفت: در اولین مورد می توانم به  افزایش ظرفیت منصوبه شبکه از جمله ترانسهای توزیع و پست های برق اشاره کنم که جهت نیرو رسانی به مشترکین  و جذب انشعابات جدید بایستی انجام می دادیم که تقریبا 242 هزار میلیون ریال در این زمینه انجام فعالیت شده است. 

علی اکبری در ادامه افزود: در حوزه دوم فعالیتهایی (بازسازی و پایدار کردن شبکه، فیدر گیری، مسیرهای تغذیه جدید برای کاهش خاموشی ها و حفظ حریم شبکه) 297 هزار میلیون ریال کار در 5 شهرستان انجام شده است. 

وی خاطر نشان کرد: سومین حوزه در راستای هوشمند سازی و اتوماسیون شبکه بود که بتوانیم از این طریق رویت پذیری را همگام و بر خط داشته باشیم و در همین راستا اگر آسیبی در شبکه ایجاد شد امکان بر طرف کردن مشکل فراهم شود. در این محور 137 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری انجام شده است که در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در خصوص حوزه چهارم طرحهای مذکور گفت: حوزه چهارم که شاید بیشتر برای مردم ملموس است، احداث روشنایی معابر در خیابان های تازه تاسیس و بازسازی شده است که در همین راستا 66 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری در 5 شهرستان مورد نظر انجام گرفته است. 

اصلاح شبکه روشنایی برای بهینه سازی مصرف

وی در بخش دیگر صحبتهای خود در پاسخ به بهینه سازی مصرف انرژی یادآور شد: در راستای بهینه کردن مصرف و برطرف کردن قسمت عمده مشکلات کل شبکه روشنایی معابر ( اتوبان ها و معابر اصلی) که به صورت یک درمیان استفاده می شودبا اصلاح روشنایی بوسیله تعویض لامپ ها و تجهیزات، ساختار را منسجم تر کردیم تا بهینه سازی بهتر صورت گیرد. 

علی اکبری همچنین در خصوص تکمیل سامانه سپام گفت: در راستای محور چهارم یعنی هوشمندسازی شبکه، طرحهای تکمیلی برای سامانه سپام انجام شده بود که با توجه به خاموشی ها یک بخش آن در هفته دولت امسال انجام می گیرد و ادامه طرح به پایان سال موکول می شود.

وی متذکر شد: شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان سعی کرده است با توسعه زیرساختهای اطلاع رسانی به سمت پاسخگویی قدم بردارد و دنبال این موضوع هستیم تا مردم نظرات خود را برای ارئه خدمات بهتر ارائه کنند.

علی اکبری گفت: مردم می توانند در آینده با مراجعه به سامانه سپام با مشاهده مصرف خود و همسایگان و همچنین منطقه خود در راستای بهیهنه سازی مصرف قدمهای بهتری بردارند. 

وی با اشاره به بخش خود اظهاری سامانه سپام که در آینده آماده ارائه خدمت می شود، گفت: بخشی به نام خود اظهاری در سامانه سپام ( سامانه پاسخگویی مردم) ایجاد می شود تا از این طریق مردم به میانگین مصرف خود برسند و در مرحله بعد با ثبت خود اظهاری تجهیزات مصرفی نظرات کارشناسی پس از برآوردهای لازم جهت بازسازی و نوسازی لوازم برقی منزلشان ارائه می شود. 

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با اشاره به  شماره های پاسخگو شرکت عنوان کرد: مردم با در ذهن داشتن دو شماره ( 121) «فوریتها و حوادث برق» و شماره (1521) « ارائه خدمات فروش و پس از فروش » از ساعت (7 الی 21 ) پیگیر مطالبات خود باشند. 

وی همچنین تصریح کرد: در شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان مرکزی با نام « بصیر » تعبیه شده تا توسط این مرکز کلیه خدمات شرکت نظارت و ارزیابی شود. 

علی اکبری با بیان این مطلب که کلیه خدمات شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان اینترنتی است، خاطر نشان کرد: تمامی خدمات شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان از بستر اینترنت قابل دریافت است و با در نظر گرفتن این موضوع نیازی به مراجعه حضوری مردم به شرکت برق نیست. 

وی ادامه داد: اگر مشترکی خسارت دیده باشد برای ثبت خسارت نیازی به حضور نیست و می تواند با شماره « 121 » تماس حاصل کرده یا با مراجعه به سایت شرکت درخواست و زمان را ثبت کند و بعد از تائید همکاران تمام اسناد را در سامانه بارگزاری کند.  

وی در پایان صحبتهای خود خاطر نشان کرد: از تمامی همشهریان عزیز خواهش دارم برای حفظ سلامتی خودو همکاران ما در مقابل بیماری کرونا همانطور که صحبتهای قبلی به آن اشاره شد با مراجعه به سامانه های غیر حضوری ارائه خدمات شرکت برق و ثبت حوادث از مراجعه حضوری به شرکت های خدمت رسان در سطح شهرستان اصفهان پرهیز کنند./محسن راعی