به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در مراسمی که در روز یکشنبه 7 شهریورماه با حضور مهندس  آقازاده  استاندار مرکزی ، حسین معمارنیا فرماندار فراهان ، ولی الله بیاتی نماینده مردم فراهان ، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی طی سخنانی بیان کرد : با خرید ، نصب و راه اندازی سیستم تصفیه آب و ساخت یک  باب سوله و همچنین اجرای 3 کیلومتر خط انتقال در شهر فرمهین با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال  ، کیفیت آب شرب این  شهر در حد استاندارد های ملی رسید.

وی افزود : این پروژه به منظور برای حل مشکل کیفی آب این شهر ، با جمعیتی بالغ بر 5 هزار و 800 نفر در هفته دولت سال گذشته کلنگ زنی شد و خوشبختانه با یاری خداوند متعال در هفته دولت سال جاری به بهره برداری رسید.

مهندس عرفانی نسب در ادامه سخنان خود ، از بهره برداری همزمان از پروژه آبرسانی به روستای فشک  این شهرستان خبر داد و اظهار کرد : برای تامین آب مورد نیاز مردم روستای فشک ، ساخت یک مخزن ذخیره آب به حجم 300 متر مکعب ، تعویض 12 کیلومتر شبکه توزیع  فرسوده  و تقویت ایستگاه پمپاژ موجود ، با هزینه ای بالغ بر  30 میلیارد ریال انجام شد.

گفتنی است در هفته دولت سالجاری ، 15 پروژه آبرسانی به شهرها و روستاهای استان مرکزی با اعتباری بالغ بر 201 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.