به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم ، به منظور صیانت و ارتقا سطح سرویس راهها ، طرح بهسازی محور دستجرد – تفرش ( استان قم ) اجرا ومورد بهره برداری قرار گرفت .

معاون فنی و راههای روستای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درپی اعلام خبر فوق اظهار داشت : با عنایت به موقعیت ییلاقی بخش خلجستان و وفور تولیدات باغی دراین بخش از استان ، طرح بهسازی وارتقا سطح سرویس آن ، هماره در دستور کار بوده است .

محمدرضا زیدآبادی درادامه به دیگر مشخصات این محور پرتردد که نزدیکترین راه ارتباطی شهرستان تفرش با مرکز کشور می باشد اشاره و افزود : تامین ایمنی حداکثری  این محور به دلیل ترافیک ترکیبی و حجیم روزهای پایانی هفته و مناسبتهای تقویمی و همچنین تک بانده بودن آن ، دراولویت اقدامات اداره کل متبوع قراردارد.

وی با یادآوری آنکه  شش کیلومتر ازمحور دستجرد – تفرش ( حدفاصل روستای فوجرد – گردنه گیان ) درمنطقه کوهستانی و برفگیر واقع شده تصریح کرد : ارائه سطح سرویس مناسب به منظور تسهیل ترافیک و افزایش ضریب ایمنی بخصوص درفصول بارش، درقالب پروژه بهسازی  ، شامل : لکه گیری ، درزگیری و روکش آسفالت و ... از نیمه تیرماه سال جاری آغاز گردید .

معاون فنی وراههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم طول مسیر پروژه بهسازی محور دستجرد – تفرش را شش کیلومتر و عرض آن را نیز، متغیروبین 7 تا ده متراعلام و خاطر نشان ساخت : جهت اجرای این پروژه افزون بر سه هزار تن آسفالت استفاده شده است .

زیدآبادی هزینه اجرایی این طرح را بالغ بر 35 میلیارد ریال دانست و اظهار داشت : تمامی هزینه اجرایی این پروژه ازمحل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم تامین شده است .

وی درخاتمه ضمن یادآوری بازه زمانی مناسب اجرا و به بهره برداری رسیدن طرح عنوان کرد : با توجه به پیک ششم شیوع ویروس کرونا و تعطیلی گسترده ، اما به همت جهادی مجموعه دست اندر کار ، این پروژه طی مدت 20 روز ( 15 تیرماه لغایت 5 شهریورماه ) اجرا و به بهره برداری رسید .