به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خبرگزاری حوزه با مسئولان مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه‌های علمیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این بازدید، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه‌های علمیه سراسر کشور توسط مسئولان ارشد دو مجموعه امضا شد.

افزایش و تسهیل همکاری‌­ها، هم اندیشی­‌ها و زمینه‌سازی برای عقد قراردادهای کاربردی، ایجاد هم‎‌افزایی و تقویت توان طرفین با همکاری‎‌های مشترک، بهره مندی از ظرفیت‎‌های موجود و کاهش بار هزینه‌‎های مالی و غیر مالی و ایجاد هم‌‎راستایی و هماهنگی بیشتر در اهداف، طرح ها، برنامه ها و اقدامات از اهداف این تفاهم‌نامه است.

حجت‌الاسلام محمدرضا برته مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه‌های علمیه طی سخنانی تعامل و همکاری خبرگزاری حوزه با نخبگان حوزه و سایر نهادهای حوزوی برای انتشار اخبار و فعالیت‌ها را بسیار سازنده دانست و بر تعامل این رسانه با معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها تأکید کرد.

وی مهم‌ترین سیاست رسانه حوزه را ایجاد وحدت گفتمان بین همه جریان های حوزوی، بی طرفی نسبت به اتفاقات و حوادث و همه جریانات اصیل حوزوی و تربیت کادر برای جنگ رسانه ای، حضور در مناطق محروم برای انتشار اخبار مدارس علمیه و حوزه و روحانیت، ارتباط و تعامل با نخبگان، انتشار مقاله و پایان نامه های نخبگان جوان حوزوی عنوان کرد.

برته عملکرد رسانه حوزه را برای جلب اعتماد افکار مختلف جریان حوزوی سازنده توصیف کرد و بیان کرد: این جلب اعتماد، موجب شده حتی دشمنان هم نگاه ویژه به این رسانه حوزوی داشته باشند و به رصد آن بپردازند.

مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی این رسانه را متعلق به همه جریان حوزوی اعم از برادر و خواهر دانست و عنوان کرد: رسانه حوزوی تلاش دارد همه اتفاقات حوزویان را به درستی و به موقع پوشش دارد و حتی در مواردی هم سعی می کند خواهران طلبه نقش مهمی در بحث تولید اخبار و… داشته باشند.

وی این رسانه را متشکل از بخش هایی چون شناسایی، رصد، افکار سنجی، تولید فضای مجازی چند رسانه ای و… عنوان کرد و افزود: هر کدام از بخش ها به دنبال اجرای مأموریت محوله برای پیشبرد اهداف رسانه ای رسانه حوزه می باشند.

برته عملکرد مناسب این رسانه حوزوی در قبال مخاطبین خود را بالاترین عامل جذب مخاطب حتی از نوع افکار رقیب دانست و بیان کرد: این مسئله آن قدر جدی است که دشمنان و رسانه های رقیب هم این رسانه را رصد می کنند.