به گزارش اکونا پرس،

به نقل از وب دا مرکزی، دکتر روح الله سهرابی، بیان کرد: کادر درمان بیش از یک سال است که شب و روز در جهت ارائه‌ خدمات درمانی علیه کرونا در حال تلاش بوده و با توجه به تماس مکرر و آلودگی شدید بخش‌های بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی خدمت رسان به بیماران کووید‌۱۹ و خطر انتقال ویروس با حجم بالا به خانواده‌های پزشکان و کادر درمان، واکسیناسیون خانواده‌های مدافعان سلامت در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: یک هزار پزشک در استان مرکزی خدمات درمانی ارایه می‌کنند که در شیوع کووید ۱۹ در صف اول درمان بیماران هستند بنابراین ابتلای خانواده آنان دور از انتظار نبوده و باید به سرعت خانواده آنان نیز واکسینه شوند.

رییس سازمان نظام پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به حجم مناسب واردات و تولید واکسن کرونا انتظار می‌رود در هفته پیش رو واکسیناسیون اعضای خانواده کادر درمان استان مرکزی عملیاتی شود.

دکتر سهرابی خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۰ درصد پزشکان استان مرکزی در یک سال و نیم گذشته هنگام درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹، درگیر کرونا شده‌اند.

وی بیان کرد: دُز یادآور اولین گروه‌هایی که در کادر بهداشت و درمان درگیر در خدمت به بیماران کرونایی ۶ ماه گذشته واکسن دریافت کرده‌اند، نیز باید مورد توجه قرار گیرد.