به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازاداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری اظهار داشت: پروژه مسکن اقدام ملی با هدف خانه دار کردن اقشار مختلف و نیازمند مسکن کشور از حدود دوسال گذشته آغاز شد.

وی افزود: سهم استان قم در مرحله اول ثبت نام 4400 واحد مسکونی است که از این تعداد چهار هزار واحد به شهر قم و مابقی به شهرهای دیگر استان اختصاص داشت.

صبوری توضیح داد: از تعداد چهار هزار واحد مسکونی، دو هزار و پانصد واحد توسط بنیاد مسکن در قالب پروژه های موسوم به زیتون احداث می شود.

وی گفت: در زیتون شش 180 واحد، زیتون هفت و هشت 96 واحد، زیتون نه و ده 256 واحد، محله ده یا اراضی 17 هکتاری هزار واحد و اراضی 22 هکتاری بیش از هفتصد واحد مسکونی با کیفیت و مقاوم توسط اداره کل  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تولید و احداث خواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، هر یک از این پروژه ها به مرور و به تناوب به طرح مسکن ملی ملحق شدند که سطوح مختلف پیشرفت فیزیکی گویای این مطلب است.

صبوری یادآور شد: طولانی شدن پروسه تغییر کاربری اراضی 22 هکتاری به مسکونی و تایید شورایعالی شهرسازی و معماری کشور و انجام اقداماتی مانند تهیه نقشه، اخذ پروانه ساختمانی و .... منجر به زمانبر شدن شروع این پروژه شد.

وی اظهار داشت: از امروز عملیات آماده سازی این اراضی با تلاش مضاعف بنیاد مسکن استان آغاز شده است و امیدواریم بعد از حدود سه ماه، عملیات ساخت شروع شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت تسهیلات بانکی طرح مسکن ملی استان توضیح داد: افزایش میزان تسهیلات بانکی از 100 به 250 میلیون تومان در شورای پول و اعتبار کشور تصویب شده است و به محض ابلاغ به استان ها به طور قطع در نحوه پرداخت ها و قراردادها تغییراتی ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان ساخت: از آن جا که بخشی از عملیات ساخت در این طرح با آورده متقاضیان و مشارکت آن ها انجام می شود به عموم متقاضیان توصیه می شود بدون توجه به شایعات نسبت به واریز به موقع آورده خود اقدام نمایند.