به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده با اشاره به طرح اعزام مبلغ سازمان اوقاف در ماه محرم امسال و سایر مناسبت‌ها اظهار کرد: اداره کل اعزام مبلغ زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف فعالیت می‌کند و در قم مستقر است.

وی افزود: طی دوران شیوع کرونا و در هفت مناسبت مذهبی مهم، شاهد اعزام مبلغ توسط این اداره کل بودیم به طوری که در هیچ کدام از مناسبت‌های تبلیغی نبوده که اعزام مبلغ صورت نگیرد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری، استفاده از ظرفیت فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است گفت: کانال‌ها و صفحات اختصاصی مراکز افق و بقاع متبرکه از قبل فعالیت می‌کردند و مخاطبانی داشتند که اقدامات تبلیغی هم با بهره‌گیری از همین پتانسیل جزو اولویت‌ها قرار گرفت به طوری که تبلیغ دینی در ۱۸۰۰ کانال در حال انجام است.

وی ادامه داد: در دهه نخست ماه محرم امسال هم بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند ما نیاز به مجالس حسینی داریم، سعی کردیم با رعایت همه پروتکل‌ها، اعزام حضوری و مجازی در دستور کار سازمان اوقاف قرار گرفت.

شفیع‌زاده با اشاره به شرکت ۷۵۰ نفر از مبلغان روحانی سازمان اوقاف در طرح «هر خانه یک هیئت» در سراسر کشور عنوان کرد: اطلاع‌رسانی برای این طرح از مدت‌ها پیش از طریق ادارات کل اوقاف استان‌ها و مراکز افق بقاع متبرکه صورت گرفت البته از ۱۷۰۰ نفر از مبلغان بومی مستقر در استان‌ها هم در این طرح استفاده شد.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: بر این اساس هر کس که مایل بود روضه‌ خانگی برگزار کند، می‌توانست از مبلغان سازمان اوقاف استفاده کند؛ استقبال از این طرح بسیار چشمگیر بود به طوری که در سراسر کشور ۷۳۰۰ روضه خانگی با حضور این مبلغان برپا شد.

وی از برگزاری ۴۵۰۰ مراسم سوگواری در بقاع متبرکه شهرها و استان‌های مختلف خبر داد و گفت: در این مدت همچنین شاهد برپایی عزای حسینی در ۵۸۰۰ مسجد و ۳۴۰۰ حسینیه بودیم ضمن اینکه ۴۰۰ مورد روضه‌خوانی هم در ادارات برگزار شده است.

شفیع‌زاده تصریح کرد: در همه این مراسم، شیوه‌نامه‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، با دقت اجرایی شده‌اند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح هر خانه یک روضه از یکم تا دوازدهم ماه محرم اجرایی شده البته اعزام مبلغ در دهه پایانی ماه صفر هم با قوت بیشتری در دستور کار قرار دارد.

وی در مورد حضور مبلغان سازمان اوقاف در فضای مجازی عنوان کرد: ۵۶۰ نفر از مبلغان مجرب و متخصص در حوزه‌های گوناگون، با حضور کانال‌های بقاع متبرکه و مراکز افق، کار تبلیغ را با بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند.