به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرگزاری فارس (قم)، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری عصر امروز در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد پس از پیروزی انقلاب اسلامی مقابل فرهنگ غربی به تدریج مرعوب شدند و ما شاهد رنگ باختن فرهنگ‌ و ارزش‌های اسلامی در باور آنها بودیم، بیان کرد: یکی از آسیب‌های حوزه فرهنگ گرفتار شدن به روزمرگی است.

وی ضرورت تشکیل ستادی برای برنامه‌ریزی، تعریف افق آینده و تدوین نقشه راه اقدامات فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: فعالیت‌ها و حوزه‌های فرهنگی نباید در پایتخت متمرکز شود و باید ما شاهد تقویت خرده فرهنگ‌های بومی و محلی که دارای ارزش‌های دینی و ملی هستند باشیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تلاش دشمن این است که ایرانی‌ها نسبت به ملیت خود احساس ضعف داشته باشند افزود: دشمنان به دنبال این هستند که فرهنگ و فکر مردم را تسخیر کرده و از این مسیر جهت‌گیری‌های فرهنگی کشور را طبق خواست خودشان هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه شاهد آمیخته شدن فرهنگ و سیاست هستیم در حالی که فرهنگ از جایگاه بالاتری برخوردار است، افزود: فرهنگ باید سیاست، اقتصاد، اجتماع و دیگر ابعاد جامعه را هدایت کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری ضرورت تقویت فرهنگ قناعت و دوری از اسراف در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر شاهد ارتقاء فرهنگ بهره‌وری در کشور باشیم به اقتصاد کشور کمک شایان توجهی صورت می‌گیرد.