به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه طرح تخصصی تکریم و همیاری سالمندان، در استان قم برای اولین بار در کشور به صورت منسجم و سازمان یافته با پیشنهاد همین استان طراحی و در حال اجراست گفت: برای توسعه کمی و کیفی خدمت رسانی به سالمندان تحت حمایت تفاهم نامه ای بین کمیته امداد استان قم و مرکز نیکوکاری بشری منعقد شده است.

وی لزوم ارتقاء سطح زندگی، معیشتی و سلامت سالمندان را خاطر نشان و اظهار کرد: 110 نفر از افراد سالخورده تحت حمایت، شناسایی و در فهرست طرح همیار سالمندان کمیته امداد استان قم قرار گرفته اند.

میرشکار با بیان اینکه در این طرح، هر مددکار به طور مستمر به سالمند خود به صورت ماهانه سرکشی خواهد کرد تصریح کرد: تمام نیازهای عاطفی، بهداشت روانی و محیطی، تغذیه و سلامت آنها باید شناسایی و برای ارائه خدمات تخصصی به آنها برنامه ریزی شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قم سالمندان را برکت زندگی در خانواده عنوان و اظهار کرد: با افزایش خدمات مشاوره در این خانوارها باید تکریم سالمندان و ارتباط فرزندان و اعضای خانواده با آنها ترویج و تقویت شود.

محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم نیز در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه این طرح در عید غدیر خم امسال با شناسایی 110 سالمند به نام حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) عملیاتی شد تصریح کرد: تعدادی اقلام بهداشتی نیز تهیه شده است که توسط همیاران سالمندان در اسرع وقت به آنها تحویل خواهد شد.