به گزارش اکونا پرس،

وی تصریح کرد: کاهش تصادفات راه های مواصلاتی و درون شهری استان، خدمتی بی بدیل به زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت (ع) است و بر این اساس اعضای شورا مکلف شده اند از ابتدای سال نسبت به عملیاتی شدن مصوبات شورا با هدف کاهش تصادفات عزم جدی داشته و اقدامات لازم را در دستور کار دستگاه متبوع خود قرار دهند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، اصلاح نقاط حادثه خیز، به روز شدن تابلوها و نصب علائم هشدار دهنده و دوربین های نظارتی پلاک خوان و تردد شمار از یک طرف و ارسال پیامک برای رانندگان خاطی از سویی دیگر؛ از جمله اقدامات پیشگیرانه ای است که در کاهش تصادفات نقش عمده ای را ایفا می کنند. وی افزود: بر اساس مصوبه شورا، می بایست تا پایان سال، نواقص و کمبودهای موجود رفع و نتایج به اطلاع شهروندان رسانده شود.

مظفری تأکید کرد: در شورای پیشگیری از وقوع جرم مقرر گردید: دوربین های نصب شده از سوی شهرداری و حمل و نقل جاده ای به سامانه پایش ناجا متصل گردد تا شهروندان با حفظ تدابیر انتظامی، به راحتی و با تلفن همراه خود بتوانند از وضعیت ترافیکی راه های درون شهریی و مواصلاتی مطلع شوند.

وی افزود: با توجه به شرایط و جایگاه ویژه استان قم و تردد بیش از بیست میلیونی زائران و مسافران، افق دید مسئولان شهری و استانی در طراحی راه های درون شهری و مواصلاتی قم، لزوما می بایست با افقی بلند مدت و با در نظر گرفتن جمیع جهات باشد.