به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام محمد حسین کتابچی در آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) روستای زواریان که به مناسبت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به آیه ۱۶ سوره مبارکه «جن» اظهار کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید وَأَنْ لَوِ اسْتَقَامُوا عَلَى الطَّرِیقَةِ لَأَسْقَیْنَاهُمْ مَاءً غَدَقًا یعنی و اگر بر طریقه (اسلام و ایمان) پایدار بودند آب (علم و رحمت و رزق) فراوان نصیبشان البته می‌گردانیدیم.

وی افزود: ایستادگی و استقامت، تضمین حمایت و یاری پروردگار شمرده شده البته این مقاومت باید در مسیر رضایت الهی باشد.

امام جمعه سلفچگان با بیان اینکه در دیگر آیات قرآن کریم، آرامش و رفع نگرانی‌های بندگان، دیگر ثمره مقاومت در راه خداوند شمرده شده است گفت: بالاترین ویژگی و سبک زندگی شهدا، استقامت در مسیر الهی است، ما هم باید از آنها بیاموزیم و در زندگی صبر پیشه کنیم.

وی ادامه داد: تربیت فرزندان همراه با ویژگی صبر و استقامت، بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که پدران و مادران می‌توانند به آنها بدهند.

کتابچی با بیان اینکه شعار فرزند کمتر و زندگی بهتر سبب شده است بسیاری از افراد جامعه در صدد تامین همه خواسته‌های مادی فرزندانشان برآیند گفت: اگر هر آنچه بچه‌ها می‌خواهند به سرعت فراهم کنیم، آنگاه صبر و استقامت آنها کاهش می‌یابد و آنها انسان‌هایی بار می‌آیند که برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش و صبر ندارند زیرا هر آنچه خواسته‌اند با گریه و بهانه‌گیری به دست آورده‌اند.

امام جمعه سلفچگان عنوان کرد: باید از شهدا، صبر و استقامت را بیاموزیم، چه در زندگی فردی و چه در زندگی خانوادگی و اجتماعی، چرا که «صبر» بزرگ‌ترین هدیه الهی به بندگان است.