به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال 96,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به نیازمندان پرداخت شده است گفت: نتیجه اعطای این تسهیلات ایجاد 330 طرح اشتغال در استان است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 330 فقره وام به مددجویان این نهاد در استان پرداخت شده است تصریح کرد: 189 فقره از این تسهیلات از محل منابع بانکی، 128 فقره از محل صندوق امداد ولایت و 13 فقره از محل هم افزایی با بانک مهر ایران به سرپرستان خانوارهای تحت حمایت و فرزندان ذکور مستعد کار آنها پرداخت شده است.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم، با اشاره به اینکه در نیمه نخست سالجاری 103 مورد اشتغال از طریق کاریابی انجام شده است گفت: ۵۰ درصد این تسهیلات به کارفرمایان و بقیه آن نیز به صورت پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال محقق خواهد شد.

مصلح از آموزش 167 نفر از مددجویان در زمینه های کسب و کار خبر داد و گفت: این افراد با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای، موفق به دریافت گواهینامه مهارت شغلی در زمینه های مختلف و ورود به بازار کار شده اند.