به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازوب دا مرکزی، دکتر احسان رحیمی ضمن تبریک هفته جهانی کودک، بیان کرد: هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نامگذاری کرده و هدف این روز تلاش برای رسیدن به حقوق کودکان است که بیمارستان امیرکبیر اراک به عنوان تنها سانتر اصلی فوق تخصصی اطفال در جهت تحقق یکی از حقوق آن ها یعنی درمان در حال ارایه خدمت می باشد.

وی افزود: بیمارستان امیرکبیر اراک در گرایش های متفاوت عفونی، اعصاب کودکان و نوجوانان، قلب، خون و آنکولوژی، کلیه، گوارش، غدد، آسم، آلرژی، جراحی کودکان و... در مسائل و حیطه های درمانی و پیشگیری با ۴۲ تخت فعال در دو بخش اطفال در حال ارایه خدمت به این گروه سنی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز درمانی با ۱۲ تخت فعال در بخش ایزوله تنفسی، ۵ تخت در بخش ICU اطفال و ۷ تخت در بخش NICU با کادری باتجربه و دلسوز در حال فعالیت است.

وی در پایان توصیه کرد: با توجه به اینکه شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹، زندگی کودکان را نیز تحت شعاع قرار داده و پیامد‌هایی به دنبال داشته است و کودکان و نوجوانان به دلیل شرایط سنی خود بیش از سایر گروه‌ها در معرض خطر هستند بنابراین می بایست با راهبردهای موثر و رعایت دقیق موازین بهداشتی و فاصله گذاری ایمن مانع از رخداد اتفاقات ناگوار شد.