به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، به مناسبت فرا رسیدن سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر مقدس قم که بنام روز قم هم نامگذاری شده است، کاروان شادی خادمان حرم حضرت موسی مبرقع(عع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) به حرکت در می‌آید.

آغاز حرکت این کاروان، ساعت ۸:۳۰ روز شنبه هشتم آبان ماه است و شامل برنامه‌های مختلفی همچون مدیحه‌سرایی و اجرای گروه سرود خواهد بود.

در انتها نیز خدام آستان مقدس حضرت موسی مبرقع(ع) برای عرض تبریک به حرم مطهر وارد می‌شوند.

۱۲۴۲ سال پیش در چنین روزی بیست و سوم ربیع الاول سال ۲۰۱ هجری قمری حضرت معصومه (س) خواهر امام رضا علیه السلام پیشوای هشتم به شهر قم وارد شد.

یک سال پس از سفر تبعید گونه‌ امام رضا (ع) به شهر مرو، حضرت معصومه (س)، خواهر آن امام، به همراه عده ‌ای از برادران خود برای دیدار برادر و تجدید عهد با امام زمان خویش راهی دیار غربت شد. در مسیر راه به شهر ساوه رسیدند، ولی در آنجا عده ‌ای از مخالفین اهل بیت با مأموران حکومتی همراهی نموده و با همراهان حضرت به نبرد و جنگ پرداختند که عده ‌ای از همراهان حضرت در این حادثه غم ‌انگیز به شهادت رسیدند. حضرت در حالی که از غم و حُزن این واقعه، بسیار مریض بود با احساس نا امنی در شهر ساوه فرمودند مرا به شهر قم ببرید، زیرا از پدرم شنیدم که فرمود، شهر قم، مرکز شیعیان ما خواهد بود.