به گزارش اکونا پرس،

به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید محمد رضا میره ای، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم،  جشن عاطفه ها را یکی از سنت های پسندیده دانست و گفت: این جشن، همه ساله در آستانه سال تحصیلی با هدف تأمین هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان نیازمند برگزار می شود و بدلیل همزمانی این آیین ملی با ایام عزاداری در ماه صفر، نام آن به شور عاطفه تغییر کرد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان استقرار پایگاه های شور عاطفه ها در سطح شهر گفت: امسال شور عاطفه ها از بیستم شهریورماه تا یازدهم مهرماه در ادارات تابعه و 90 مرکز نیکوکاری و از طریق روشهای غیرحضوری برگزار شد.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از مردم نیکوکار و خیران اظهار کرد: امسال مجموع کمک‌های مردمی در شور عاطفه ها تا پایان مهرماه بیش از 40 میلیارد و 438 میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به فراوانی پرداخت های نقدی مردم و خیران نیکوکار از طریق درگاه های بانکی و سامانه های الکترونیکی و اینترنتی تصریح کرد: از این مبلغ بیش از  19 میلیارد ریال کمک نقدی و مابقی کمک‌های غیر نقدی شامل امکانات آموزش غیرحضوری و لوازم التحریر به ارزش 21 میلیارد و 375 میلیون ریال بوده است.

میره ای تأکید کرد: کمک‌های مردمی، در اسرع وقت در اختیار دانش آموزان و دانشجویان نیازمند استان قرار گرفت تا این عزیزان مشکلی برای شروع سال تحصیلی نداشته باشند.