به گزارش اکونا پرس،

 جمعی از مدال آوران و ورزشکاران، کادر فنی و  مسئولان فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز با حضور در مسجد مقدس جمکران با حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت این مکان مقدس دیدار و گفت وگو کردند.

حجت الاسلام مالمیر رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون وزنه برداری در این نشست با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران همواره ملجا و پناهگاه منتظران و عاشقان امام زمان(عج) بوده است، اظهار کرد: ورزش وزنه برداری همواره در طول تاریخ مورد توجه بوده و ریشه اسلامی دارد و پس از کشتی بیشترین مدال را در میادین بین المللی کسب کرده است.

وی ادامه داد: این موفقیت ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده و مهمترین افتخار فدراسیون و خانواده بزرگ وزنه برداری پیام های تبریک مقام معظم رهبری است که پس از افتخارآفرینی وزنه برداران نصیبشان شده است.

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون وزنه برداری با تاکید بر اینکه یکی از چالش ها و موضوعات مهم ورزش کشور برنامه ها و فعالیت های فرهنگی است، افزود: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با ورزشکاران به مسائل فرهنگی تاکید کردند و ما نیز در فدراسیون وزنه برداری برنامه جامعی را در موضوع مباحث فرهنگی تدوین کردیم.

مالمیر با اشاره به اینکه بهره گیری از نیروهای متخصص و انقلابی در استان  ها و فعال کردن کمیته های فرهنگی ورزشی با استفاده از روحانیون از جمله این اقدامات است، گفت: اضافه شدن مربی فرهنگی به کادر فنی تیم ملی نیز اتفاق خوبی بود که  اثرات خیری داشته است.

وی از برگزاری کلاس ها و حلقه های معرفتی در اردوها و زمان های فراغت وزرشکاران خبر داد و ابراز کرد: پویش های مختلف برای ارائه خدمات به محرومین توسط وزنه برداران شکل گرفته که برخی از مدال اوران مدال های خود را به مزایده گذاشتند و درآمد عاید از آن را به تهیه بسته های معیشتی و توزیع میان محرومان اختصاص دادند.

داود باقری نائب رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز در این دیدار به موفقیت های اخیر وزنه برداران ایرانی در میادین بین المللی اشاره کرد و گفت: وزنه برداری ورزشی کاملاً جوانمردانه است و هر کس بر اساس لیاقت و شایستگی خودش به مقام می رسد.

وی ادامه داد: وزنه برداری از رشته های المپیکی است که ورزشکاران ما در آن افتخار آفرینی کردند که این موفقیت ها با رویحه انقلابی مسئولان این رشته پرافتخار شکل گرفته است.

نائب رئیس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به اینکه از 9 مدال طلایی ایران در میادین بین المللی 8 مدال پس از انقلاب اسلامی و دهه 70 کسب شده است، گفت: از 24 مدال طلای المپیک 9 مدال را وزنه برداران ایرانی از آن خود کردند. وزنه بردارانی که همواره با تمسک به اهل بیت(ع) به میدان رفته اند و پس از مدال آوری نیز با اهدای آن، ارادت خود را به این خاندان نشان دادند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان نیز در این دیدار با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم، اظهار کرد: از صمیم قلب ورزشکاران را دوست داریم که پرچم ایران را در دنیا به اهتزاز درمی آورند و باعث سربلندی کشور، نظام و انقلاب اسلامی می شوند.

وی با اشاره به اینکه در کنار ورزش، پرورش بعد روحی ورزشکاران نیز نقش مهمی در پیروزی ها دارد، بیان کرد: مقام معظم رهبری در جمعی فرمودند که نماز شب خواندن، نافله خواندن، دعا خواندن، ذکر گفتن، متوجه خدا بودن، زیارت رفتن، توسل کردن و به مسجد مقدس جمکران رفتن، سازنده است. اینها شما را پولادین خواهد کرد. این روحیه پولادین مخصوصاً برای شیعیان که رهبرشان پس از پیامبر اکرم(ص) حضرت علی (ع) است و الگوی خودشان را امیرالمومنین(ع) می دانند بسیار سازنده است.

تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه در ارتباط با وزنه برداری جلوه های خاصی در زندگی امیرالمومنین (ع) نقل شده است، گفت: نمونه آن، از جا کندن درب خیبر و پل قراردادن آن برای فتح قلعه بود. آن حضرت علاوه بر جسم پولادین روحیه پولادین و استعانت از خدا نیز داشتند که حضرت را شکست ناپذیر کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان مسجد مقدس جمکران را یکی از مراکز برقراری پیوند، انس و تجدید بیعت با امام زمان(عج) عنوان و ابراز کرد: در اصل این مکان خانه خداست و نمازگزاران برای خدا در این مکان مقدس نماز اقامه می کنند؛ نماز امام زمان(عج) نیز برجسته ترین پیوند انسان با توحید خالص را با 200 بار تکرار «ایاک نعبد و ایاک نستعین» در دو رکعت برقرار می کند و این پیوند تقویت روحی را حاصل می کند.

وی حضور ورزشکاران در میادین بین المللی با رعایت موازین اسلامی و به ویژه حجاب خواهران را از هزار سخنرانی و مقاله اثرگذارتر دانست و خاطرنشان کرد: وقتی در عرصه ای که جهانیان بر آن تمرکز دارند خواهری حجاب حفظ کند و برادری سجده شکر کند و "یا علی" و "یا ابوالفضل" بگوید اثرگذاری بالایی دارد و همه مسلمانان در سراسر جهان لذت می برند و دل همه شاد می شود.

در این جلسه نشان و حمایل خدمتگزاری مسجد مقدس جمکران به علی داودی نائب قهرمان المپیک، علیرضا عباسپور قهرمان جهان در مسابقات عربستان، محسن بیراوند و یکتا جمالی نخستین بانوی مدال آور ایران در میادین جهانی توسط حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان به این قهرمانان ملی اهدا شد.

علیرضا داودی نیز به نمایندگی از ورزشکاران وزنه برداری دریافت نشان خادمی مسجد مقدس جمکران از دستان تولیت این مکان مقدس را باعث غرور و مباهات و دلگرمی وزنه برداران دانست.