به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی استانداری قم سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم در جلسه شورای اداری استان قم طی سخنانی بحث کرونا را یکی از مباحث مهم استان دانست و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در گذشته در راستای مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ اظهار کرد: علیرغم آغاز موج جدید کرونا در سطح جهان، خوشبختانه وضعیت کرونایی کشور و استان قم خوب است.

استاندار قم واکسیناسیون در ادارات دولتی را الزامی دانست و با تاکید بر فرهنگ سازی جهت افزایش اقبال عمومی به دریافت واکسن گفت: کسانی که مخالف واکسن هستند، نباید در محافل عمومی اقدام به واکسن هراسی کنند.

وی معیشت مردم را از دیگر مسائل اولویت دار در کشور و استان قم دانست و افزود: دستگاه های دولتی بایستی با بهره گیری از مشارکت های مردمی و بسیج عمومی زمینه ی نظارت و رصد بیشتر قیمت ها را فراهم کنند.

شاهچراغی با اشاره به ویژگی زیارتی استان قم ادامه داد: توجه به گردشگری زیارتی و رونق آن می تواند به توسعه ی اقتصادی استان کمک کند.

مقام عالی دولت در استان قم تلاش مدیران برای جذب اعتبارات ملی را ضروری دانست و بیان کرد: قم باید در حوزه های سلامت و معیشت، کاهش حاشیه نشینی و اعتلای فرهنگی در کشور سرامد باشد.

استاندار قم سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: بایستی پروژه های اولویت دار برای جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری مشخص شوند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی پنجره ی واحد سرمایه گذاری در کشور و استان تصریح کرد: بایستی ادارات دولتی با قوت برای جذب بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاران گام بردارند.

شاهچراغی همچنین با تاکید بر ارتباط و دیدار چهره به چهره مدیران با مردم تاکید کرد: اگر مدیران پای کار نباشند، نمی توانیم از زیرمجموعه ی آنها برای پیگیری مشکلات شهروندان توقع داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مدیران باید اختلافات خود را در جلسات کارشناسی حل کنند گفت: معتقدیم هیچ بن بستی در حل مشکلات در استان نیست و مدیران باید با استفاده از ظرفیت های قانونی نسبت به رفع مشکلات گام بردارند.

مقام عالی دولت در استان قم در ادامه با اشاره به دغدغه های مقامات و حوزه های علمیه نسبت به مسئله ی فرهنگ تصریح کرد: بایستی با اقدامات ایجابی و بهره گیری از ظرفیت های مردمی در کنار دستگاه های دولتی، زمینه ی اعتلای فرهنگی استان را فراهم کنیم.

شاهچراغی بیان کرد: دستگاه های دولتی بایستی به موضوع عفاف و حجاب و نماز جماعت توجه داشته باشند.

استاندار قم چشم همه ی عالم را به شهر مقدس قم دانست و با تاکید بر تهیه ی پیوست فرهنگی طرح های گردشگری دانست و گفت: نباید به بهانه ی اشتغال، فرهنگ و ویژگی مذهبی استان تحت تاثیر قرار بگیرد.