به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم با حضور در برنامه رادیویی و تلویزیونی بی تعارف مرکز قم با اشاره به اینکه در بین خانواده های تحت حمایت گوهرهای نایاب و استعدادهای درخشانی وجود دارد گفت: برای شکوفا شدن استعدادهای این افراد مشاوره های خانواده و اشتغال برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پس از استعداد سنجی، مشاوره و هدایت شغلی متقاضیان نیازمند، کاریابی یا پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار می گیرد گفت: مشاغل خرد و خانگی مددجویان تا زمان توانمندسازی این خانواده ها با نظارت کارشناسان این نهاد دنبال خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قم افزود: اگر کارفرمایان و صاحبان مشاغل، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را مشغول به کار کنند، این نهاد دو بسته تشویقی برای آنها در نظر گرفته است.

وی با اشاره به پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه مددجویان بکار گرفته شده توسط کمیته امداد تصریح کرد: این نهاد به ازای هر مددجویی که به کار گمارده می شود، یک میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به کارفرما پرداخت می کند.

مسعودیان راد در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اقدامات کمیته امداد برای زوج های جوان ادامه داد: علاوه بر مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج و اهدای کمک جهیزیه به نوعروسان و کمک هزینه ازدواج به دامادها تأکید کرد: بعد از این تمام مزدوجین کمیته امداد استان قم از مشاوره های شغلی رایگان و تسهیلات اشتغال این نهاد بهره مند خواهند شد. 

وی از راه اندازی سامانه ای برای ثبت درخواست های اشتغال افراد متقاضی کار یا تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: با وجود شرایط سخت مسکن در استان قم، برنامه هایی برای تأمین مسکن مددجویان یا رهن و اجاره منازل آنها پیش بینی شده است که امیدوارم تا پایان سال خبرهای خوشی برای مردم شریف استان داشته باشم.

شایان ذکر است تعدادی از هم استانی های گرامی با تماس تلفنی و ارسال پیامک مشکلاتی مطرح کردند که با دستور مدیرکل محترم، پیگیری مشکلات مطرح شده در دستور کار فوری ادارات تابعه قرار گرفت.