به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده امروز در نشست مسئولان شورای هیأت‌های مذهبی کشور که در قم در حال برگزاری است با تاکید بر لزوم توسعه دایره مخاطبین هیأت‌های مذهبی اظهار کرد: اگر سه مولفه مساله‌سازی، توانمندسازی و اثربخش‌سازی هیأت‌های مذهبی محقق شود، ارتباط این نهادها با توده‌های مردم تقویت می‌شود.

به گفته وی، سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، دهه بصیرت، مهرواره هوای نو و عملیات‌های پیش‌رو فرصت مناسبی برای شبکه نهادهای مردمی حوزه دین فراهم می‌کند که دایره مخاطبین خود را توسعه دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: در وصیت‌نامه حاج قاسم سلیمانی الگوی موفق حکمرانی و مولفه‌های سبک زندگی اسلامی نهفته است که در دهه بصیرت می‌توان برنامه‌های هیأت‌های مذهبی را با عمل به وصیت‌نامه ایشان عملی کرد.

حجت‌الاسلام شعبان‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارتقای جایگاه هیأت، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: هیأت مذهبی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده که در ارتباط با عموم مردم به دنبال احیای امر اهل بیت علیهم السلام است.

وی تصریح کرد: مدیریت این نهاد اجتماعی متفاوت از مدیریت‌هایی است که بخواهد هیأت را برای مأموریت‌های کوچک و تقلیل یافته ببیند.