به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان مهدی بقایی با اشاره به درخواست شهروندان مبنی بر جمع نشدن برگهای پاییزی در برخی از خیابان های سطح شهر گفت: امسال نیز مانند سالهای گذشته در یک الی دو معبر شاخص در سطح هر منطقه برگ های پاییزی  به صورت مدیریت شده جمع آوری نخواهد شد تا امکان استفاده شهروندان از زیباییهای فصل خزان مهیا گردد.     وی به شروع فصل خزان درختان اشاره کرد و گفت: با شروع پاییز  و به دنبال آن افزایش شدید حجم ضایعات فضای سبز در مناطق 15 گانه و به منظور حفظ آراستگی و انضباط شهری، اقدامات اجرایی در خصوص جمع آوری و نظافت شهری اجرایی خواهد شد.        

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان از جمع آوری برگهای پاییزی از سطح شهر و همچنین آماده‌باش شهرداری اصفهان برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی خبر داد و گفت: نیروهای عملیاتی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی در آمادگی کامل هستند.

مهدی بقایی تاکید کرد: در این ارتباط برگزاری جلسات هماهنگی با مدیران عامل شرکتهای خدماتی و فضای سبز صورت پذیرفته  و پیش بینی تمهیدات، امکانات، ماشین آلات و نیروی انسانی لازم جهت جمع­آوری، بارگیری و انتقال روزانه برگهای خزان یافته به محلهای مورد تائید، شده است.

وی ادامه داد: در سطح مناطق 15 گانه  جهت تخلیه برگهای بارگیری شده؛ چالبرگهایی احداث شده است  که محل دپو و تبدیل برگها به خاک برگ خواهد بود که در سالهای بعد میتوان از خاکبرگ حاصله در مصارف فضای سبز استفاده نمود.

وی  به بارگیری برگ با مکانیزمهای جداگانه و عدم اختلاط سایر پسماندها تاکید کرد و گفت : به منظور عدم افت کیفیت برگ برای تبدیل به خاک برگ می بایست از اختلال برگها با پسماند ها و زباله جلوگیری شود و از شهروندان تقاضا داریم همچون گذشته در این موضوع مدیریت شهری را همراهی نمایند.

معاون شهردار اصفهان در خصوص عدم جمع آوری برگ های پاییزی برخی از معابر شهر گفت: به منظور استفاده از زیبایی پاییز و این نعمت خداوند توسط شهروندان؛ دو خیابان چهارباغ خواجو و  پیاده راه چهارباغ عباسی به صورت شاخص در نظر گرفته شده است که  بدین منظور برگ های درختان جمع آوری نخواهد شد.

بقایی به شماره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان(137) اشاره کرد و گفت: این شماره به‌صورت شبانه روزی در اختیار همشهریان است تا مشکلات خود اعم نظافت، پاکیزگی و  آبگرفتگی احتمالی و  همچنین سایر مشکلات مربوط به شهرداری را گزارش نمایند.