به گزارش اکونا پرس،

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان  بسیج مستضعفان صبح امروز پنجشنبه به مناسبت هفته بسیج در دیدار با مراجع تقلید اظهار داشت: بعد از صدور فرمان تاریخی و بیانیه گام دوم در بهمن سال 1397 توسط رهبر انقلاب، بسیج مسیر خود را براساس این بیانیه و تحقق بیانیه گام دوم تنظیم کرده است.

وی با بیان اینکه سند راهبردی ده ساله مسیر بسیج را در گام دوم انقلاب براساس تحقق اهداف این بیانیه سپری می کند، ابراز داشت: کارهای پیاده سازی این سند در سراسر کشور آغاز شده و در سال 1401 شدت خواهد گرفت.

رییس بسیج مستضعفان با اشاره به تقویت پایگاه های مقاومت در مساجد اذعان کرد: فعال کردن و محور قرار دادن مساجد برای همه ظرفیت های بسیج و نقش آفرینی های فعالیت های مردم پایه از جمله فعالیت های بسیج است.

سردار سلیمانی با اشاره به مولفه های اولویت دار بسیج مستضعفان خاطرنشان کرد: احیاء محلات اسلامی، تقویت بُعد فرهنگی و ارزشی فعالیت های بسیج، سبک زندگی ایرانی اسلامی، فریضه جماعت، فرهنگ کار و تولید، تحکیم خانواده، ازدواج آسان، فرزند آوری، نشاط و تفریحات سالم و جهاد و امید آفرینی از مولفه های اولویت دار بسیج است.

وی در ادامه افزود: بسیج در میدان دفاع 3 هزار گردان دفاعی برای دفاع از کیان نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران آماده کرده است، همچنین در کمک به دولت جدید در حل مسائل، تولید مسکن، رفع بیکاری، تنظیم بازار و مقابله با کرونا نقش آفرینی بسیار خوبی را عهده دار شده است.

رییس بسیج مستضعفان با اشاره به نهضت کمک های مومنانه خاطرنشان کرد: در ماه هزار میلیارد تومان مردم به واسطه برنامه نهضت کمک مومنانه همکاری و بسیج این کمک ها را ساماندهی می کند، به دنبال تحقق بسیج گام دوم انقلاب اسلامی می باشیم که با توجه به تجربیات گام اول در تحقق دولت اسلامی و تمدن نوین اسلامی گام برداریم.