به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، یاسر احمدوند روز شنبه در حاشیه بازدید از شهرک چاپ و نشر استان قم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: نفس کار ایجاد شهرکی برای چاپ و نشر در قم اتفاق بزرگی بوده و اقتصاد جایی شکوفا می‌شود که به مزیت مناطق توجه شود؛ ارزش افزوده قم در حوزه چاپ و تولید محصولات فرهنگی بوده و ایجاد این شهرک صنعتی هم به همین دلیل بوده است.

وی افزود: پیشرفت‌های شهرک چاپ و نشر برای ما امیدوار کننده بوده و مسائل این شهرک باید با تعامل و همکاری مرتفع شود و برای حل شدن این مسائل باید چند نفر ماموریت داشته باشند.

احمدوند تصریح کرد: کسانی که در نوبت دریافت زمین هستند باید تعیین تکلیف شوند و به آن‌ها زمین واگذار شود؛ اگر واگذاری‌ها صورت نگیرد، مجوز تخریب سوله کسانی که غیرقانونی به شهرک آمده‌اند را خواهیم گرفت.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر به این نتیجه رسیدیم که زمین واگذار نمی‌شود، ما شهرک را از این منطقه به جای دیگر منتقل می‌کنیم و خسارت را از شرکت شهرک‌های صنعتی دریافت خواهیم کرد.

وی مطرح کرد: این شهرک می‌تواند قطب بسته‌بندی محصولات فرهنگی در کشور شود و وقتی این ظرفیت وجود دارد، نباید کار در بخش واگذاری زمین و خرید تجهیزات متوقف شود.

احمدوند تصریح کرد: زیرساخت‌های شهرک چاپ و نشر باید تکمیل شود و اگر قرار باشد کار در شهرک پیش برود، لازم است زیرساخت‌ها شکل بگیرد.