به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سپاه قم ،حجت الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: امام خمینی (ره) با هدایت الهی این نهاد را که عامل ماندگاری انقلاب و عامل خنثی کردن نقشه های دشمن است، بنا نهادند .

دکتر حاجی صادقی تاکید کرد: بسیج نهادی، کنار دیگر نهاد ها نیست بلکه فرهنگ حاکم بر همه نهاد ها و بخش هاست و ریشه علوی و فاطمی دارد و برای حفظ دین در مقابل دنیا می ایستد.

وی ادامه داد: دشمنان اذعان دارند که انقلاب اسلامی موجب مرگ تدریجی آنان شده است و سنگ در دستان بسیجیان مقاومت تبدیل به موشک هاییی شد که گنبد آهنین نیز نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

حجت الاسلام حاجی صادقی افزود: فرهنگ بسیجی باید ساری و جاری باشد و بسیجی باید جایگاه اش در میدان جهاد تعریف شده باشد و بسیجی باید سازمان یافته و منظم در میدان عمل کند.

وی در ادامه با توجه به نقش مهم سازماندهی در بسیج گفت: همه ملت ایران بسیجی اند ولی بهتر است همه در سازمان به صورت منسجم و تشکیلاتی باشند تا در راستای چارچوب عمل کنند.

حجت الاسلام حاجی صادقی در ادامه با اهمیت نقش بسیج گفت : بسیج باید در همه عرصه ها نقش داشته باشد و این جهاد در عرصه مقاومت و مقابله با تحریف و تحریم نیز از وظایف آن است.

دکتر حاجی صادقی در ادامه تاکید کرد: قوام بسیج در روحیه جهادی است و در جایی که جنگ است دفاع مقدس و جهاد مستمر وجود دارد. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: گفتمان و ادبیات مقاومت باید با مبانی دینی به زیبایی تبیین شود و امروز جهاد علمی بسیار ارزشمند است، همانطور که دانشمندان هسته ای ما مجاهد بودند و در راه جهاد علمی به مقام والای شهادت رسیدند.

ایشان با تشریح وضعیت کنونی جبهه استکبار تاکید کرد: امروز جبهه استکبار و دشمنی که همواره در صدد خاموشی موتور انقلاب بوده است، جرات و جسارت تعرض ندارد چرا که یقین دارد جمهوری اسلامی به توانمندی بسیاری در عرصه نظامی و نیروی انسانی دست پیدا کرده است .

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: یکی دیگر از مصادیق جهاد کبیر مجاهدت برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است چرا که دشمن به دنبال تغییر ذائقه فکری و انگیزه مردم است که این جهاد فرهنگی می طلبد .

حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پایان با توجه به اهمیت نقش جهاد تبیین تاکید کرد: امروز بیش از همیشه به جهاد تبیین و بصیرت افزایی نیاز داریم و امروز در این عرصه دست بسیج به طرف حوزه های علمیه است و با یاری باید در برابر تحریف رصد کنیم و با شناخت از مسائل روز و برنامه های دشمن بصیرت افزایی صورت گیرد.