به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمد امیرآبادی، نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیته امداد نهادی انقلابی است و مردم از آن انتظارات انقلابی دارند گفت: بحمدلله این نهاد که خواسته های اصلی انقلاب در آن نهفته شده است روحیه جهادی و انقلابی خود را حفظ کرده است.

وی مسئولیت سنگین کمیته امداد در خدمت به محرومان با توجه به حفظ کرامت و حفظ شأن مددجویان را خاطرنشان و اظهار کرد: کمیته امداد باید در سرآمدی و تثبیت انقلاب و نظام تلاش خود را دوچندان کند.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی خانواده های تحت حمایت از اقدامات شایسته کمیته امداد است تصریح کرد: توانمندسازی به معنای رهاسازی نیست و مسئولیت این نهاد بعد از توانمندسازی، نه تنها کمک به هم نوعان خودشان است بلکه رسیدگی به مسائل فرهنگی آنها هم هست.

امیرآبادی با قدردانی از تقویت مشاوره های اشتغال و ازدواج تأکید کرد: خانواده هایی را توانمند اعلام کنید که از پایداری اشتغال یا ازدواج آنها مطمئن شده باشید.

نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلاب مستضعفان است افزود: مجاهدت امام (ره)، علما و شهدا باعث شده است، امروز ما که از همین خانواده ها هستیم به مسئولیت برسیم و باید قدردان و خدمتگزار مردم و محرومان باشیم.

وی خود را برخاسته از همین خانواده ها دانست و تأکید کرد: حتما به شما کمک خواهم کرد و پشتیبان شما هستم.

امیرآبادی با اشاره به اینکه از مدیران خدمتگزار و بدون حاشیه حمایت می کنم، خطاب به مدیرکل کمیته امداد گفت: با سابقه خدماتی که از شما سراغ دارم حتما به شما در خدمت به ایتام و نیازمندان کمک می کنم و پشتیبان شما هستم.

در ابتدای این دیدار محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم از دلسوزی، جدیت و پیگیری امیرآبادی، نماینده محترم قم نسبت به محرومان و مستضعفان قدردانی کرد و گفت: وجود شما به عنوان یک نماینده دغدغه مند در استان قم باعث افتخار و فرصتی برای خدمت رسانی بیشتر به نیازمندان است.

وی تغییر نوع فقر به فقر شهری، زنانه و جوان را یادآور شد و گفت: کمیته امداد در چنین شرایطی اقدام به پیوست مشاوره های تخصصی سبک زندگی و شغلی برای خانواده های تحت حمایت کرده است.

مسعودیان راد از حرکت جهادی و جهشی امدادگران استان در معرفی افراد متقاضی تسهیلات اشتغال به بانک ها خبر داد و گفت: نزدیک به 100درصد افراد واجد شرایط دریافت وام به بانک های عامل معرفی شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم از برنامه های آینده این نهاد برای حمایت از مشاغل دانش بنیان، مشاغل فرهنگی و حضور راهبران شغلی و کارآفرینان در کسب و کارها خبر داد و تصریح کرد: هدف ما در کسب و کارها نه تنها کارآفرینی و ارزش آفرینی است.

مسعودیان راد از مشکلات فراوان مددجویان در زمینه های مختلف خبر داد و گفت: اگرچه در این نهاد خدمت ارائه می شود ولی با حجم مشکلات موجود اثربخش نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان قم خواستار حمایت های بیشتر نمایندگان استان در مجلس برای خدمت بیشتر به نیازمندان شد.