به گزارش اکونا پرس،

حسین بانک مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان اظهار داشت: بیمه سلامت در اجرای نسخه الکترونیک در موارد استثنائی مثل قطعی برق و اینترنت و یا مشکلات احتمالی دیگر آماده همکاری با موسسات درمانی طرف قرارداد است تا در روند درمان مردم خلل ایجاد نشده و بیماران سرگردان نشوند.

وی با اشاره به تمدید سیستمی بیمه نامه ها افزود: با توجه به الکترونیک محور شدن سازمان بیمه سلامت و صیانت از سلامت بیمه شدگان در  استمرار شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش تردد به دفاتر پیشخوان، پوشش بیمه های که اعتبار آنها در بازه زمانی سال 1400 منقضی می شود از جمله بیمه های صندوق سلامت همگانی، روستائیان و کارکنان دولت (صرفاً بیمه شدگان اصلی و تبعی یک) به صورت سیستمی تا پایان خرداد 1401 در سامانه بیمه سازمان بیمه سلامت تمدید شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان بیان کرد: سایر صندوقهای بیمه ای با توجه به شرایط خاص که دارند باید درخواست تمدید اعتبار بیمه خود را به صورت گروهی یا فردی به بیمه سلامت اعلام نمایند.

دکتر بانک گفت: بیمه شدگان عزیز می توانند از طریق مراجعه به سامانه شهروندی به آدرس bimehsalamatiranian.ir یا برنامه تلفن همراه، «بیمه سلامت من» ضمن دسترسی به پرونده پزشکی خود، آخرین وضعیت بیمه ای، تاریخچه خدمات دریافت شده و کد رهگیری خدمات را مشاهده نمایند. همچنین در صفحه جست وجوی مراکز خدمات سلامت می توانند مرکز و یا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند.

وی در پایان به راههای ارتباطی سازمان اشاره و خاطرنشان کرد: بیمه شدگان می توانند می‌توانند سوالات، شکایت، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق مرکز تماس شبانه روزی ۱۶۶۶ و یا سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات به آدرس shekayat.ihio.gov.ir با ما در میان بگذارند.

فرزانه مهانی (دانشجوی علوم ارتباطات)