به گزارش اکونا پرس،

مدیرعامل آبفای استان اصفهان احداث 10 تصفیه خانه فاضلاب در مدت 10 سال را نشان از روحیه جهادی و عزم کارکنان این شرکت برای خدمت رسانی بهتر به مردم عنوان کرد.

هاشم امینی با بیان اینکه خدمات رسانی بی وقفه با هدف ارتقاء سطح رفاه و بهداشت عمومی در دستور کار این شرکت قرار دارد اظهار داشت: از مجموع 28 تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان 10 تصفیه خانه در سال های 1390 تا 1400 احداث شده است.

وی اعلام کرد: علاوه براحداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای خوانسار، داران، چادگان، نجف آباد، نطنز، هرند، اژیه، سده ورنامخواست، تیران و بویین و میاندشت، دو فقره پکیج تصفیه فاضلاب نیز در 10 سال گذشته برای واحدهای مسکن مهر نطنز و فریدونشهر به روش تصفیه لجن فعال احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه فاضلاب ورودی به تصفیه خانه ها در 9 تصفیه خانه به روش لجن فعال، 13 تصفیه خانه به روش لاگون هوادهی و 8 تصفیه خانه به روش برکه تثبیت مطابق با استانداردهای زیست محیطی تصفیه می شوند تصریح کرد: با احدث تصفیه خانه های فاضلاب، حجم قابل ملاحظه ای از آب های به ظاهر زاید و غیر قابل استفاده به چرخه صنعت، کشاورزی غیر مثمر و توسعه فضای سبز شهری باز می گردد.

امینی با بیان اینکه در حال حاضر 73.5 درصد جمعیت شهری استان اصفهان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند گفت: هم اکنون 3 میلیون و211 هزار نفر در 36 شهر و 5 هزار و 900 نفر در 5 روستای استان از خدمات جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب استفاده می کنند.

وی افزود: استان اصفهان با داشتن 8 هزار و 309 کیلومتر شبکه جمع آوری و 500 کیلومتر خط انتقال، نزدیک به 13 درصد از کل شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب در کشور را به خود اختصاص داده است.

اصفهان- محسن راعی