به گزارش اکونا پرس،

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با گرامیداشت روز وکیل و اشاره به اینکه شغل قضا ضامن اصل عدالت است، بیان داشت: ۶۲ وکیل نیکوکار در طول سال با این نهاد همکاری داشته و علاوه بر پاسخگویی به مددجویان، پرونده های قضایی آنها را پذیرفته و تا حصول نتیجه پرونده ها را دنیال می کنند.
وی با بیان اینکه معاضدت حقوقی نیازمندان و ارائه خدمات به منظور احقاق حقوق خانواده های تحت حمایت از اقدامات کمیته امداد استان اصفهان می باشد، افزود: با همین رویکرد، از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ هزار و ۷۲۰ خدمت حقوقی شامل “تنظیم لایحه، دفاعیه، پیگیری پرونده های قضایی و برگزاری میز خدمت حقوقی” به مددجویان عزیز ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت در صورت وجود دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی، به کانون وکلا و یا مرکز مشاوران قوه قضاییه معرفی می شوند، ادامه داد: در این مدت تاکنون هزار و ۴۴۳ مورد مشاوره ارائه و ۴۳ پرونده توسط وکلای قوه قضاییه، کانون وکلا و مرکز مشاوران پیگیری شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه اساس کار امدادرسانی به محرومان با مشارکت مردم نتیجه می دهد، اظهار داشت: با ورود خیران برای ایجاد مراکز نیکوکاری در زمینه رفع نیازمندی های حقوقی و قضایی مددجویان، مراکز تخصصی نیکوکاری در حوزه حقوقی با همکاری وکلا و قضات نیکوکار در استان اصفهان راه اندازی شده است.

اصفهان_محسن راعی