به گزارش اکونا پرس،

سید وحید میرنظامی عصر امروز در نشست بررسی عملکرد ۶ ماهه شورای شهر اراک در دوره ششم در جمع خبرنگاران گفت: بیش از ۶ ماه از شروع به کار دوره ششم شورای شهر اراک گذشته است و از روز اول بنا را بر این گذاشتیم تا بصورت مستمر با رسانه ها گفتگو کنیم چراکه یکی از رسالت های شورای شهر در کنار فعالیت های ذاتی که نظارت بر ارائه خدمات شهری و ارتقای سطح اجتماعی است همکاری با رسانه هاست تا مردم را بصورت شفاف در جریان مصوبات قرار بدهیم.

میرنظامی ادامه داد: در این ۶ ماه شورای شهر اراک تقریبا ۱۶۵ مصوبه در ۳۲ جلسه داشته است که موضوع خریداری ۶۰ دستگاه اتوبوس به ارزش ۱۶۲ میلیارد تومان که ۱۲ میلیارد تومان وام و مابقی از اعتبارات داخلی است در راستای ارتقای رضایت شهروندان و کاهش آلودگی هوا اجرایی شد.

وی با بیان اینکه نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوس رانی با مصوبه شورا آغازشده افزود: اخیرا نیز با مصوبه وزارت کشور در حوزه نوسازی ۲۲سهمیه به شهر اراک تخصیص داده شده که این تعداد با سهم ۸۰ درصدی دولت و مابقی از طریق اعتبارات شهرداری نوسازی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک تصریح کرد: تصویب متمم بودجه سال ۱۴۰۰ و بودجه ۱۹۰۰ میلیارد تومانی ۱۴۰۱ با سهم قابل توجه ۷۲ درصدی بخش عمرانی از دیگر اقدامات شورای ششم بوده است، همچنین تصویب لایحه عوارض و خدمات سال ۱۴۰۱ یکی از اقداماتی است که با نگاه و توجه ویژه به مناطق محروم انجام شد.

✔️ساماندهی اراضی ولی آباد و صالح آباد یک امر فرا شورایی است

میرنظامی اظهار داشت: تشکیل ستاد ساماندهی اراضی ولی آباد و صالح آباد که البته یک امر فرا شورایی است از دیگر موارد پیگیری شده توسط شورای ششم بوده و اگر اراده ای در سایر دستگاه ها و مسئولین استان وجود داشته باشد نظر همه‌ی اعضای شورا نیز بر حل مشکلات این محدوده است.

وی در خصوص مشکلات پرداخت الکترونیکی کرایه اتوبوس در اراک نیز گفت: طرح هوشمند سازی پرداخت در ناوگان اتوبوس رانی که یکی از خواسته های شهروندان است متاسفانه مدتی به تعویق افتاده بود که علت آن نیز قرارداد قبلی ای بود که تا از آن عبور نمی کردیم نمی شد قرارداد جدید منعقد کرد، به تازگی این مشکل مرتفع شده و با تصویب این طرح در شورا به زودی اجرایی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به رویکرد ویزه شورای ششم نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد: کمک به فعالیت های موثر فرهنگی و ورزشی نیز از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار شورا بوده و اقدامات و مصوباتی در این راستا انجام شده است.

وی همچنین در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به کندی پیشرفت کار در پروژه های عمرانی بزرگ شهر اراک نیز گفت: متاسفانه سه پروژه همزمان میدان مقاومت، میدان امام حسین(ع) و سه راهی خمین کلنگ زنی شده تحویل شوای ششم شد هر چند به اعتقاد ما زمان بندی و منابع مالی این سه پروژه کارشناسی شده نبود.

میرنظامی ادامه داد: طبق قرارداد در پروژه میدان مقاومت عقب ماندگی زمانی نداریم و این تقاطع تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد شد، همچنین با توجه به تعدد پروژه های نیمه کاره ثقل کار ما در سال آینده این است که پروژه میدان امام حسین(ع) را سریعتر به انجام برسانیم.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک بحث پرداخت سهم شهرداری از عوارض آلایندگی صنایع را یکی از مطالبات جدی حوزه مدیریت شهری عنوان کرد گفت: طبق قانون باید یک درصد عوارض آلایندگی صنایع آلاینده و یک در هزار از درآمد سالانه فروش محصولات در راستای گسترش و نگه داشت فضای سبز اراک به شهرداری پرداخته شود اما متاسفانه با وجود اینکه دوبار با اداره کل محیط زیست برای معرفی صنایع آلاینده و سازمان امور مالیاتی برای اعلام میزان درآمد این صنایع نامه نگاری داشته ایم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم، هر چند در این زمینه از حق مردم اراک کوتاه نخواهیم آمد.