به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی وی در تشریح اقدامات صورت گرفته برای حفظ سلامت و کیفیت آب در شهرستان محلات اظهار داشت : باتوجه به کاهش کیفیت آب  سد کوچری به دلیل بارش های کم در سال گذشته این امور اقدام به حداقل رساندن برداشت آب  به منظور ارتقاء و حفظ کیفیت و سلامت آب شرب شهرستان محلات از این سد نمود و ، با برنامه ریزی های صورت گرفته از جمله استفاده حداکثری از ظرفیت برداشت آب از سرچشمه درفصول پاییز و زمستان و بهینه سازی تصفیه خانه آب با تخلیه فیزیکی لجن و ارتقاء بازدهی آن توانستیم کیفیت و سلامت آب را در این شهرستان حفظ نماییم .

 وی افزود :در راستای سند راهبرد ملی کیفیت آب شرب و برنامه ایمنی آب که درشهرهای اراک، محلات و تفرش در حال اجرا می باشد گامهای دهگانه برنامه ایمنی آب در شهر محلات اجرا و عملیاتی گردید و چندین مرحله هم توسط دستگاه های نظارتی ممیزی شد که نتایج  ارزیابی ها موفق بوده است.

 مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان محلات از اجراء پروژه های عمرانی به صورت امانی و با استفاده از ظرفیت داخلی به منظور کاهش هزینه ها خبر داد و عنوان کرد: این اقدام منجر به کاهش هزینه  15 میلیارد ریالی در سال گذشته شده است .

 وی با اشاره به اجرای طرح آب رسانی  به روستای قلاورین  به صورت امانی بیان داشت : آبرسانی به روستای قلاورین با اجراء 3کیلومتر خط انتقال آب از انتهای شبکه توزیع آب نیم ور تا این روستا ، منجر به افزایش سطح کیفی آب این در این منطقه گردید.

عباس قلی پور فاضلی ، آبرسانی به پروژه ماهیان زینتی محلات با اجراء 3کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و  نصب 24 فقره انشعاب فرعی  را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته عنوان نمود.

وی در ادامه به برگزاری 22 فقره مانور پیمایش درسطح 25 روستای شهرستان محلات  خبر داد و گفت : در این مانور ها 3 هزار و 750  فقره انشعاب آب پیمایش گردید و ضمن شناسایی انشعابات غیر مجاز ، این امور اقدام به رفع نواقص و شکستگی ها و تذکر به مشترکین پر مصرف نمود.

  مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان محلات درپایان از کاشت 5 هزار و 700 اصله نهال سازگار با محیط زیست و اکوسیستم منطقه درقالب توسعه و ارتقاء سطح فضای سبز تصفیه خانه فاضلاب محلات به مقدار 8.5 هکتار خبر داد.