به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی صبح روز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه با حضور در سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) واقع در استانداری مرکزی، به درخواستها و مشکلات مطرح شده توسط مشترکین از جمله اجرای پروژه های آب رسانی در راستای تامین و توزیع آب در مناطق کم فشار، مدیریت مصرف و اعمال تعرفه های آب بها در اقامت گاه های غیر دائم و ... رسیدگی نمود.

آزاده کرمی مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این رابطه اظهار داشت : به منظور پیگیری مشکلات و درخواستهای مطرح شده ، از تمامی افراد تماس گیرنده مشخصات لازم از جمله کد ملی و شماره تماس دریافت می شود و پس از رسیدگی های لازم در اسرع وقت نتیجه پیگیری به آنها اطلاع رسانی می گردد.

وی با بیان اینکه سامانه الکترونیکی مردم و دولت سیستم ارتباطی موثری میان مردم و مسئولان  است گفت: از طریق این سامانه شهروندان می توانند براحتی و بدون مراجعه حضوری درخواست ها و مشکلات خود را با مسئولان استان مطرح و پیگیری نمایند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی همچنین از اطلاع رسانی گسترده از طریق رسانه ها و فضای مجازی در خصوص زمان و نحوه تماس مردم با مدیرعامل شرکت در سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) ، در روز های گذشته خبر داد.

 

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی:

در صورت تامین اعتبار در سال جاری ، دو تصفیه خانه فاضلاب در استان مرکزی تکمیل می گردد

 در صورت تامین اعتبار ، استریم چهارم تصفیه خانه لجن فعال فاضلاب شهر اراک و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر خمین تا پایان سال 1401 به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی جمشید حسن بیگی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی  با اعلام این خبر اظهار داشت : ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب لجن فعال شهر اراک با بهره برداری از استریم چهارم این تصفیه خانه به  77 هزار  متر مکعب فاضلاب در شبانه روز و با بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب در شهر خمین ، ظرفیت این تصفیه خانه  به 14 هزار و 600 متر مکعب در شبانه روز افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به پیشرفت 42 درصدی ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر های شازند و آستانه در سال گذشته اظهار داشت: امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز این پروژه روند ساخت این تصفیه خانه فاضلاب در سال جاری سرعت بیشتری داشته باشد.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی  در تشریح اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بیان داشت : 13 کیومتر توسعه خطوط لوله فاضلاب، 3.6 کیلومتر اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب، نصب 2 هزار و 300 فقره انشعاب فاضلاب  و اصلاح و بازسازی و 480 فقره انشعاب فاضلاب از جمله اقدامات این معاونت در سال گذشته می باشد

 جمشید حسن بیگی در ادامه شستشوی یک هزار و 470 کیلومتر از شبکه فاضلاب ، عیب یابی 119 کیلومتر  از خطوط و شبکه فاضلاب ،سمپاشی 39 هزار و 400منهول فاضلاب  و همسطح سازی یک هزار و 240 دریچه منهول فاضلاب را ، از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در سال گذشته در بخش فاضلاب برشمرد.

وی همچنین از برطرف شدن 484 مورد حوادث شبکه فاضلاب و دو هزار و 345 مورد حوادث انشعابات فاضلاب در کوتاه ترین زمان ممکن در سال گذشته خبر داد .