به گزارش اکونا پرس،

عطالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن خیرمقدم به نمایندگان محترم مجلس استان هرمزگان به این شرکت، گزارشی از عملکرد فولاد هرمزگان در سال گذشته ارائه داد و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی در پی را نشان از انگیزه بالای کارکنان و برنامه‌ریزی صحیح مدیران شرکت عنوان کرد.

وی توجه به سرمایه‌های انسانی و اشتغال پایدار را دو موضوع مهم دانست که از سال گذشته جزو اولویت‌های این شرکت بوده است.

معروفخانی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و آماده‌سازی زمینه‌ها برای فعالیت این شرکت‌ها و نیز دانشگاه‌ها را از برنامه‌های مهم فولاد هرمزگان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه به توضیح اهمیت تولید پرداخت و با بیان گسترش حوزه فعالیت‌های فولاد هرمزگان گفت: پس از چهار طرح فولادی بزرگ که بهمن ماه گذشته عملیات احداث آن‌ها آغاز شده، به زودی عملیات احداث خط نورد گرم را در فولاد هرمزگان اعلام خواهیم کرد که راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از پنج هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

وی اثرات راه‌اندازی این طرح‌ها برای اقتصاد استان را مثبت و در جهت توسعه استان، بسیار مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: با آغاز بهره‌برداری از طرح‌های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد می‌انجامد، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد.

معروفخانی در ادامه خبر خوشی را به مردم شرق هرمزگان داد و با اعلام گسترش فعالیت فولاد هرمزگان به معدن گفت: در گفت‌وگوهای اولیه با استاندار محترم هرمزگان مقرر شد، معادن سنگ‌آهن در استان که فعالیتی در آن‌ها انجام نمی‌شود و عمدتا در شرق هرمزگان است به فولاد هرمزگان واگذار شود و فولاد هرمزگان با سرمایه‌گذاری مناسب صنایع فراوری را در آن‌ها مستقر کند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تاکید کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها علاوه بر حل مشکل مواد اولیه فولادی، عواید بسیار خوبی از جمله اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌ها در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را برای مردم استان به خصوص شرق هرمزگان در پی خواهد داشت.

وی درخواست دیگر خود از نمایندگان مجلس را تامین پایدار انرژی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته فولاد هرمزگان از قطعی برق دو هزار میلیارد تومان زیان داشته است.

معروفخانی با اشاره به ضرورت ایجاد طرح توسعه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه در کشور عنوان کرد: با شروع این طرح عظیم و نیاز کشور شاهد قطع وابستگی کشور به ورق خواهیم بود و نیاز است نمایندگان محترم در مجلس و دولت از این طرح بزرگ حمایت کنند.‎ متاسفانه به بهانه مصرف آب، توسعه صنعت فولاد را قفل کرده‌اند و باید تاکید کنیم طرح نورد گرم شماره ۲ مبترکه برای کشور بک ضرورت است.

در ادامه، محمد آشوری، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار اینکه ابتکار و خلاقیت‌های انجام شده در حوزه‌های گوناگون شرکت فولاد هرمزگان ستودنی است از معروفخانی قدردانی کرد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی همچنین بر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در صنایع تاکید کرد و با بیان اینکه هر بنگاهی در هر جایی مستقر شود اثرات مثبت و منفی دارد، گفت: بنگاه‌های اقتصادی باید برای مردم پیرامون خود نیز دارای اثرات مثبت باشند. هر جا بنگاهی کمر همت بست در دل و جان مردم هم جا می‌گیرد

وی قول مساعد پیگیری مشکلات بیان شده از وزرای مربوطه را داد.

احمد جباری، نماینده غرب هرمزگان در این دیدار مطرح کرد: طرح‌های توسعه صنایع در کل استان به صورت متوازن باشد. در حال حاضر صرفا در غرب بندرعباس شاهد تجمع صنایع مختلف هستیم و بدون شک توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توسعه صنعتی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان اذعان کرد: ما بسیار خرسندیم از اینکه شرکت فولاد هرمزگان طرح‌های توسعه خود را دنبال می‌کند و تشکر می‌کنیم از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان که رضایتمندی را در درون سازمان و بیرون از سازمان ایجاد کرده است.

 

اصفهان_محسن راعی