به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرنگار ما اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست که با حضور دبیرکل و مدیر و کارشناسان واحد بازاریابی و امور بین‌الملل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، بهنام ابراهیمی دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان بر امکان تبادل کالا بین فعالان اقتصادی استان اصفهان وهمتایان بنگلادشی تاکید کرد.
وی باتوجه به پتانسیل بنگلادش در زمینه تولید چیپس چوب و نیاز استان در این زمینه، خواستارانجام تبادلات تجاری در این حوزه شد. واردات ماشین آلات نساجی و قطعات مربوط به تولید دوچرخه و موتور سیکلت از بنگلادش در برابر صادرات کالا‌های مورد نیاز آن کشور از ایران از دیگر موارد پیشنهادی از سوی دبیرکل اتاق اصفهان بود.
جولیا معین رایزن اقتصادی جدید سفارت بنگلادش در ایران نیزضمن تشریح پتانسیل‌های اقتصادی بنگلادش، تولید دوچرخه، کنف، میوه‌های استوایی از قبیل انبه، نارگیل، جک‌فروت و موز را از جمله ظرفیت‌های این کشور عنوان کرد. وی همچنین از تمایل بنگلادش به جذب سرمایه‌گذار در زمینه فرآوری میوه‌ها خبر داد.
رایزن اقتصادی سفارت بنگلادش در ایران افزود: دولت بنگلادش به منظور جذب سرمایه‌گذار تسهیلات متعددی از قبیل معافیت مالیاتی، امکانات گشایش حساب بانکی، تسهیلات ثبت شرکت وخدمات مربوطه از طریق پنجره واحد به متقاضیان ارایه می‌دهد.
در پایان این نشست مقرر شد اطلاعات تجاری و توانمندی‌های طرفین مبادله بررسی و ساز و کار لازم برای بهبود حجم تبادلات فراهم شود.

 

اصفهان_محسن راعی