به گزارش اکونا پرس،

سرپرست آبفای استان اصفهان می گوید: برای آبرسانی پایدار به ۴۵۰ روستای دارای ۲۰ خانوار جمعیت و بیشتر به ۴۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ناصر اکبری افزود: از مجموع ۱۳۰۲ روستای استان تعداد ۹۴۹ روستا تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند که به دلیل خشکسالی های مستمر و کاهش آبدهی منابع محلی، آب مورد نیاز ۳۰۵ روستا در طول سال به صورت سیار تامین شود که تعداد آن ها در ماه های گرم سال به ۳۵۶ روستا می رسد.
وی گفت: در صورت تخصیص اعتباری معادل ۱۶۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی، در مرحله نخست روستاهای سه شهرستان فریدونشهر، سمیرم و نایین تحت پوشش آبرسانی پایدار قرار می گیرند.
سرپرست آبفای استان اصفهان از آغاز طرح آبرسانی به دو مجتمع روستایی لای سیاه و کوهستان- بهارستان در شهرستان نائین خبر داد و گفت: این عملیات اواخر فروردین ماه سال جاری به همت قرارگاه بسیج سازندگی آغاز شده است.
اکبری ارتقاء کمی و کیفی آبرسانی به ۴۵۰ روستا در سطح استان اصفهان را از دیگر اهداف طرح محرومیت زدایی اعلام کرد و گفت: این طرح نیز در صورت تامین اعتباری ۴۲۰۰ میلیارد تومان به اجرا در می آید.
وی گفت: تامین آب شرب پایدار تمامی روستاها هدف نهایی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان است که در صورت تامین اعتبار تا سه سال آینده محقق خواهد شد.

 

اصفهان_محسن راعی