به گزارش اکونا پرس،

مهندس رخصتی همت تلاشگران این شرکت را ستودنی دانست و گفت : بزرگترین سرمایه ذوب آهن ، تلاش و جهاد فولادمردانش است که با شایستگی مفهوم غیرت و همت مردانه را جلوه گر ساخته اند.

مدیر عامل ذوب آهن ، سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و فعالیت تلاشگران ذوب آهن در راستای استقلال صنعتی و اقتصادی کشور را حرکت در جهت آرمان های امام (ره) و مقام معظم رهبری دانست .
وی همچنین با ابراز تاثیر و تالم نسبت به واقعه منجر به فوت علی سلیمانی ، همکار بخش کوره بلند ، با حضور بر سر مزار و دیدار با خانواده ایشان ،ضمن تسلیت مجدد به کانون داغدار ، از آن مرحوم که آتشکار ارشد این بخش بود ، به عنوان یکی از پرتلاش ترین و متعهد ترین فولامردان ذوب آهن نام برد.

شایان ذکر است تعمیرات اساسی کارگاه سرباره کوره بلند شماره ۳ طبق گراف به مدت یک ماه انجام می شود و کل تجهیزات این کارگاه نوسازی می گردد.

محسن عسکری معاون تجهیزات مکانیکی کوره بلند در این خصوص گفت : هدف اصلی این تعمیرات تعویض و تعمیر سیستم دانه بندی سرباره کوره بلند شماره ۳ است که برای اولین بار با توان متخصصین ذوب آهن انجام می شود .
وی افزود : از زمانی که کوره بلند شماره ۳ راه اندازی شده ،تعمیرات جزئی انجام شده ولی با توجه به شرایط تجهیزات و قطعات ، نیاز بود که این تعمیرات انجام شود.

معاون تجهیزات مکانیکی کوره بلند ، فعالیت های مهم این تعمیرات را مشتمل بر این موارد معرفی نمود : تعویض دودکش بخار ، تعویض درام سرباره ، ترمیم و تعویض گالری نوار نقاله cb۱ و ترمیم و تعویض راه‌ گاه ریزش و گالری نوار نقاله cb۲ ، ترمیم و بازسازی اسکلت فلزی و بونکرهای سرباره ، تعویض و ترمیم لوله های پمپ های سیال داخل درام pcc و prc ، بازسازی و ترمیم کولینگ تاور ( خنک کننده های آب ) و اتاقک دانه بندی سرباره .
وی از تمامی کارکنان کوره بلند درگیر در تعمیرات و  مدیریت هایی که در انجام تعمیرات اساسی حضور دارند خصوصا مدیریت های مهندسی نت مکانیک، نت ساختمان، ماشین آلات و… قدردانی نمود.

اصفهان_محسن راعی