به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ، در این مراسم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ، اظهار داشت : طرح آبرسانی به شهر هندودر و 36 روستای شهرستان شازند از سد کمال صالح یکی از طرح های مهم و بزرگ آبرسانی در مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی به شمار میرود که در این راستا در سال گذشته ابرسانی از این طرح به 5 روستا مورد بهره برداری قرار گرفت و در بخش دوم از فاز اول این طرح امروز 10 روستای دیگر شامل روستاهای لوزدر علیا ، ده آقا ،ارکلو ، بهرام آباد ، لوزدر سفلی ، ده زمان ، قشلاق ، ده گلشن ، لوزدر وسطی و خلیفه بلاغی از آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی درتشریح اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح آب رسانی از سد کمال صالح به 10 روستای بخش سربند ، بیان داشت :اجرای 29 کیلومتر خطوط انتقال بین مخازن و حد فاصل مخازن تا تصفیه خانه آب ،ساخت دو باب مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت650 متر مکعب ساخت دو باب سوله به متراژ 500 متر مربع و برق رسانی و احداث پست هوایی به طول 2هزار و 800 متر از اقدامات صورت گرفت در این راستا ی اجرای این طرح می باشد..

مهندس یوسف عرفانی نسب با بیان اینکه با اجرای این پروژه ، یک هزار و 680 نفر از آب شرب پایدار بهره مند شدند ، هزینه اجرای این پروژه را 320 میلیارد ریال عنوان نمود.

محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بهره برداری بخش دوم از فاز اول طرح آبرسانی به ده روستای دیگر مجتمع کمال صالح که با این ده روستا جمعا 15 روستا از آب سد کمال صالح برخوردار شدند گفت : با همت مجموعه شرکت آب و فاضلاب، انشاالله هفته آینده سه روستای دیگر نیز به این مجموعه اضافه و به 18روستا افزایش پیدا میکند.

وی وعده داد از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو در خصوص جذب اعتبار به منظور افزایش تعداد روستاهای این طرح تا دو سال آینده ، تلاش نماید.

 

یحیی رمضانی فرماندار شازند اظهار داشت : تامین آب پایدار برای روستاها از دغدغه های مهم دولت‌ می باشد و خوشبختانه برنامه ریزی خوبی صورت گرفته و در همین شهرستان شازند پروژه های مهم آبرسانی در حال اجرا می باشد.