به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ، «حمیدرضا اخوان» افزود: بخشی از جوجه یک روزه مورد نیاز واحدهای پرورش طیور استان مرکزی از داخل و بخشی از آن از خارج از استان تامین می شود.

وی ادامه داد: یک واحد جوجه کشی با ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۰ هزار قطعه جوجه در هر دوره در استان مرکزی فعال است و مشکلی در زمینه تولید جوجه در این واحد وجود ندارد و معدم سازی جوجه نیز در استان انجام نمی‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یاد آور شد: ۷۰ هزار تن گوشت مرغ سال گذشته در این استان تولید شد و اکنون نیز ماهانه چهار هزار و ۷۰۰ تا پنج هزار تن گوشت طیور در این استان تولید می شود.

استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است. این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود