به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ، وی در حاشیه این سفر و در حضور خبرنگاران هدف از حضور خود در استان مرکزی را سرعت بخشیدن به پروژه های مهم آب و فاضلاب در این استان عنوان نمود.

وی اظهار داشت : با توجه به شرایطی که خشکسالهای متوالی در کشور ایجاد کرده ، وزارت نیرو به دنبال طرح هایی برای آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی در کشور می باشد که اجرای آن ها شروع شده است .

دکتر هاشم امینی افزود : در بخش روستایی هم ، با اجرای طرح جهاد آبرسانی قرار است با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) 10 هزار روستای کشور ، طی 36 ماه آبرسانی شوند.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعلام اینکه یکی از شهرهایی که در کشور فرایند آبرسانی در آن به دو صورت انجام می گردد شهر ساوه می باشد ، بیان داشت : بخشی از آب مورد نیاز ساوه از طریق آب شیرین کن ها در اختیار مردم قرار می گیرد و بخشی دیگر هم در شبکه توزیع ، به دست مردم می رسد.

وی بر استاندارد بودن آب داخل شبکه توزیع آب شهر ساوه تاکید نمود و از تصمیم وزارت نیرو برای اجرای طرح های مختلف برای افزایش سطح کیفی آب این شهر صنعتی و پرجمعیت خبر داد.