به گزارش اکونا پرس،

مدیر دفتر سرمایه گذاری، تجهیز منابع مالی و توسعه شرکت آبفای استان اصفهان از مشارکت ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی خیرین در اجرای طرح های آبرسانی در شهرها و روستاهای استان اصفهان در دو سال گذشته خبر داد.
امیر شهیر با اشاره به تصویب دستورالعمل اجرایی جذب کمک‌های خیرخواهانه در هیئت مدیره آبفای استان اصفهان، گفت: این کمک ها از سوی۱۲۰ فرد، دهیاری، شهرداری و بنیاد خیریه برای تامین تمام یا بخشی از هزینه های اجرای ۱۲۰ طرح آبرسانی اهداء شده است.
وی با بیان این که طرح جذب کمک های خیرین از خرداد سال ۱۳۹۹ در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان آغاز شده است افزود: در سال نخست اجرای این طرح ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از کمک های خیرین در اجرای طرح های آبرسانی استفاده شد که این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید و به طور متوسط ۶۰ طرح آبرسانی در طول سال با کمک خیرین اجرا شده است.
شهیر گفت: ساخت و تجهیز مخزن یکهزار متر مکعبی شهر لایبید در شهرستان شاهین شهر و میمه و آبرسانی به روستای قلعه ناظر در شهرستان تیران و کرون به طول ۷۵۰۰ متر از مهم ترین طرح هایی است که با کمک خیرین اجرا شده است.
مدیر دفتر سرمایه گذاری، تجهیز منابع مالی و توسعه شرکت آبفای استان اصفهان افزود: همچنین بخش قابل توجهی از طرح جهادی ۳۰۰-۱۰۰ که شامل اجرای ۳۰۰ کیلومتر خط آبرسانی در بازه زمانی ۱۰۰ روزه در روستاهای استان بود و عملیات آبرسانی ۷ روستا در شهرستان تیران و کرون، با کمک دهیاری ها و بنیاد برکت به اجرا درآمد..
وی با بیان این که پیش بینی می شود کمک های خیرین در سال جاری به ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یابد گفت: استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی سازمان ها و ارگان های خیر نیز در برنامه های آبفای استان اصفهان قرار دارد.

 

اصفهان_محسن راعی