به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازاداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، علی چگینی، با اشاره به اهمیت هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل شهری، اظهار داشت: شورای اسلامی شهر اراک به طور جدی در حال پیگیری هوشمندسازی شبکه حمل‌ونقل شهری است، در صدد بودیم هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل را طی دو ماه آینده به انجام برسانیم؛ شرکت "فراکارت" که تاکنون برای این کار در نظر گرفته شده بود قادر به انجام پروژه در این مدت نبوده است، بنابراین با شرکت "ساایران" وارد مذاکره شدیم تا هر چه زودتر ناوگان شهری را به سیستمی هوشمند مجهز کنیم.

وی ادامه داد: شرکت " فراکارت" از نظر زمان‌بندی اجرای پروژه و به علت محدودیت خدماتی که توان ارائه آن را ندارد، قادر به ادامه همکاری با شهرداری نیست، لذا در این زمینه مذاکرات اولیه با شرکت "ساایران" انجام شده، اما تاکنون نتیجه قطعی حاصل نشده است.

وی تصریح کرد: در بحث هوشمندسازی، تنها دریافت الکترونیکی کرایه مد نظر مدیریت شهری نیست، بلکه در نظر داریم خدمات کامل و جامعی را در این خصوص به شهروندان اراک ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون فنی، عمران و ترافیک و شهرسازی شورای اسلامی اراک افزود: میزان سفرهای درون‌شهری، پیمایش مسیر اتوبوس‌ها، میانگین زمان انتظار در ایستگاه‌های اتوبوس، مکان لحظه‌ای اتوبوس‌ها به صورت آنلاین را به طور کامل رصد کنیم تا بتوانیم خدمات کاملی را به شهروندان ارائه دهیم.