به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، درآغاز این مراسم ابتدا مهندس متین ضمن عرض خیر مقدم به حضار و میهمانان شرکت با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشتند:‌ در خصوص رشد معنوی انسان خصوصا  اهمیت عفاف و حجاب در قرآن کریم و در بیانات ائمه اطهار تاکیدات فراوانی شده است و حضرت فاطمه (س) الگوی تمام و کمال زن مسلمان در حفظ عفت و حجاب اسلامی می باشند و شایسته است سایر بانوان همکار نیز همواره این سیره و روش را مد نظر قرار دهند.

سپس سخنران مدعو این برنامه حجت الاسلام والمسلمین ملکی طی سخنانی در این آیین، ضمن گرامیداشت و تبریک دهه ولایت و امامت اظهار داشت: دهه ولایت و امامت فرصتی ارزشمند  برای ترویج فرهنگ ناب اسلامی خصوصا ارزش های عفاف و حجاب در جهت حفظ بنیان خانواده است.

وی با بیان اینکه همه ی افراد در جامعه اسلامی نسبت به نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب نقش دارند و مسئول هستند عنوان کرد: ضمن اینکه عفاف و حجاب جزو احکام و موهبت های دینی می باشد، میراث ملی و وطنی نیز می باشد و با جستجو در تاریخ قابل اثبات می باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: رعایت عفاف و حجاب در اسلام تنها برای زنان توصیه نشده است بلکه این اصل مهم برای مردان نیز توصیه شده که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه فرمانده محترم پایگاه شهید تند گویان شرکت پتروشیمی شازند ضمن سخنان کوتاهی ، عفاف و حجاب را رهروی از بزرگ بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س) بیان نمود و همگان را به رعایت سفارشات بزرگان دین و شهدا در این خصوص دعوت نمود.

در پایان در این مراسم با اهدای گل و  هدیه فرهنگی از خواهران همکار حاضر در جلسه تجلیل بعمل آمد.

اراک- خبرنگار - سید محسن موسوی