به گزارش اکونا پرس،

مدیر آبفای مبارکه از کاهش ۲۵ درصدی حوادث شبکه و انشعابات آب با اجرای اقدامات اصلاحی در تاسیسات آبی ۲۲ روستای این شهرستان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

مرتضی یادگاری با اعلام این خبر افزود: با اقداماتی از قبیل اصلاح شبکه و انشعابات فرسوده آب، مدیریت فشار شبکه توزیع و تله متری و تله کنترل تاسیسات تامین و توزیع آب در ۲۲ روستای شهرستان مبارکه در سه ماه نخست سال جاری حوادث شبکه و انشعابات آب در این روستاها به میزان ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: با انجام این اقدامات در روستاهای لاو، حوض ماهی، قلعه سفید، آبرو، بداغ آباد، سورچه، حسن آباد، فخرآباد، باغملک، جوهرستان، اسدآباد، احمدآباد، میرآباد، اکبرآباد، زودان، بروزاد، کوشکیچه، بارچان، هراتمه، جوشان، مزرعچه و اراضی، حوادث شبکه توزیع آب ۲۷ درصد، حوادث انشعابات ۲۳ درصد و به تبع آن تولید آب هفت درصد کاهش داشته است.
مدیر آبفای مبارکه همچنین به تجهیز تاسیسات و منابع آبی این شهرستان به سیستم تله متری اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۵ باب مخزن آب، ۱۱ حلقه چاه، ۲۴ دستگاه فلومتر و سه دستگاه شیر کنترلی در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان به سیستم تله متری مجهز شدند که با راه‌اندازی این سیستم حوادث شبکه آبرسانی در سه ماهه نخست سال جاری در سطح شهرها و روستاها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد و حوادث انشعابات ۳۰ درصد کاهش یافته است.
یادگاری تجهیز تاسیسات و منابع آبی این شهرستان به سیستم تله متری را موجب توزیع عادلانه آب میان شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفای مبارکه دانست و گفت: در حال حاضر ۱۲۷ هزار نفر جمعیت در ۶ شهر و ۲۶ هزار نفر در ۲۲ روستای شهرستان مبارکه تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند.
وی در پایان بیان کرد: از حدود ۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب شهری در شهرستان مبارکه در حدود ۲۰ درصد آن فرسوده و از ۲۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی در این منطقه نیز حدود ۴۰ درصد فرسوده است که نیازمند اصلاح فوری است.

 

اصفهان_محسن راعی