به گزارش اکونا پرس،

صاحب ارجمند با اشاره به اینکه  سود دوره سه ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته که میزان ۲.۵ همت بوده،  بیش از 5 برابر گزارش شده است، تصریح کرد:  افزایش کرک اسپرد (رابطه قیمت نفت خام و محصولات نفتی )یکی از دلایل این اتفاق ارزشمند بوده است که البته این مهم منتج به  رشد خالص آماری شرکت های دیگر  پالایشی شده است. اما  می­توان با قاطعیت  برنامه­ریزی بهینه تولید، سیستم مدیریت خردمندانه و تلاش مضاعف کارکنان  شرکت پالایش نفت اصفهان را از دلایل  افزایش  قابل توجه سود آن  به نسبت دیگر شرکت های پالایش خصوصی برشمرد و ادامه داد: در این مسیر  اهدافی همچون افزایش فرآورده های باارزش افزوده بالا و دستیابی به رکوردهای جدید در اهداف مالی و راهبردی شرکت به ثمر نشسته است . همچنین زمینه حرکت رو به رشد و تأمین متوازن ذی نفعان  را  فراهم کرده است.  

مدیر کنترل و نظارت  بر مبادلات مواد نفتی نیز اظهار داشت: در سال 1401 و در پی بازنگری ساختار سازمانی و دستور مدیرعامل شرکت، مبنی بر ایجاد  اداره کنترل بر مبادلات مواد نفتی، دقت اندازه گیری فرآورده های نفتی  و پایش سامانه های اندازه گیری بسیار  افزایش یافت.

حمید کمالی  تأکید کرد:  به طور حتم  این حرکت ارزشمند  موجب افزایش مقدار فروش  ناشی از دقت اندازه گیری خواهد شد و در نهایت مقادیر فروش در  سه ماهه های آتی سال جاری  نسبت به مدت زمان های  متناظر  1400   افزایش خواهد داشت.

رئیس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان طی سخنانی با بیان اینکه  پالایشگاه بزرگترین تولید کننده وکیوم باتوم(ته مانده برج خلأ) در کشور است، گفت: تا سال 1400 به دلیل محدودیت در تحویل تانکری  تنها به میزان 100تحویل تانکری داشت.اما خوشبختانه با حمایت مدیریت و همت کارکنان  این میزان   به 200 تانکر افزایش یافت.

 ابراهیم کاویانی پور در ادامه برنامه ریزی  جدید برای فروش و تغییر  قیمت گذاری را دلیل افزایش سود این شرکت  دانست.

احسان رحیمی رئیس برنامه ریزی تولید و اختلاط مواد نفتی  نیز اذعان داشت:   یکی از کارهای ارزنده انجام شده در سطح شرکت ارائه مدل بهینه تولید فرایند و محصولات توسط متخصصان پالایشگاه است، در سه ماه نخست سال جاری به استناد این مدل شاهد افزایش سود اوری  ناشی از کاهش محصولات بارزش کمتر و افزایش محصولات کیفی بوده ایم.

رئیس برنامه ریزی،  تحلیل سیستم ها و توسعه سامانه های شرکت پالایش نفت اصفهان  نیز سال 1401  را از منظر  تحقق شاخص های مالی بسیار پربار پیش بینی کرد و ابراز امیدواری نمود: ان شاالله با مدیریت تحول گرا و تلاش مجدانه کارکنان متعهد و متخصص خود، روند رو به رشد شاخص ها تداوم داشته باشد.

مصطفی نظری در ادامه ترسیم چشم انداز پتروپالایشی، تحقق سود ۱.۵میلیارد دلاری و ضریب پیچیدگی بالای 12 در افق  1405 را  نشانه ای از توانمندی سیستم مدیریت شرکت برشمرد  و با روند رو به رشد و متعالی پالایشگاه، آن را کاملا دست یافتنی دانست. 

وی تصریح کرد: با تحقق چشم انداز شرکت، در  طلیعه بامداد آن  روز،  هلدینگ پتروپالایشی شپنا بر فراز قله های موفقیت خواهد نشست.